Zamknij
REKLAMA

Policyjna akcja "Prędkość" na drogach powiatu nakielskiego

11:39, 19.04.2021 | podkom. Justyna Andrzejewska
Skomentuj fot. KPP Nakło nad Notecią
REKLAMA

W miniony piątek policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na trasach kolejną akcję, podczas której z myślą o bezpieczeństwie użytkowników dróg, kontrolowali prędkość aut. Ujawniono 66 wykroczeń z czego 51 związanych z nadmierną prędkością.

Prędkość to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. O bezpieczeństwo na trasach dbają przede wszystkim policjanci ruchu drogowego, prowadząc cyklicznie działania, podczas których dyscyplinują kierowców łamiących przepisy.

W miniony piątek (16.04.21) w ramach prowadzonej akcji „Prędkość” mundurowi sprawdzali, jak kierowcy stosują się do ustanowionych na trasach ograniczeń. Zwracano uwagę również na wszystkie inne wykroczenia, mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drogach i sprawdzano trzeźwość kierowców.

Przez kilka godzin policjanci skontrolowali 79 pojazdów ujawniając 66 wykroczeń, z czego 65 popełnionych przez kierowców. Aż 51 związanych było z nadmierną prędkością. Wobec kierujących, którzy złamali przepisy wyciągnięto konsekwencje w postaci mandatów, których policjanci nałożyli 42.

Mundurowi w dalszym ciągu apelują do użytkowników tras o rozsądek i bezwzględne stosowanie się do ustanowionych ograniczeń. Bezpieczeństwo na nich zależy w dużej mierze od waszego zachowania.

(podkom. Justyna Andrzejewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%