Zamknij
REKLAMA

Akcja informacyjna "Rodzina 500+" w powiecie nakielskim

18:31, 10.07.2019 | Akcja informacyjna
Skomentuj
Akcja informacyjna "Rodzina 500+" w powiecie nakielskim - fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
REKLAMA

Dziś pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem zawitali do Nakła nad Notecią i pozostałych miejscowości powiatu nakielskiego by informować o rozszerzonym od 1 lipca programie Rodzina 500+.

Pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, w każdym powiecie, w każdej gminie naszego województwa, mówią o tym, w jaki sposób składać wnioski, aby otrzymać środki z rozszerzonego, także na pierwsze dziecko, programu Rodzina 500+.

- Powiat nakielski, jest jednym z większych w województwie kujawsko-pomorskim. Od początku funkcjonowania programu do dziś, do rodzin z tego powiatu, w ramach programu Rodzina 500+,  wpłynęło przeszło 200 milionów złotych. Na co dzień korzysta z niego 9,5 tys. dzieci. Po rozszerzeniu będzie to 19,5 tys., czyli 2 razy więcej. Do powiatu nakielskiego będzie wpływało przeszło 100 milionów złotych rocznie. Jest to ogromna suma środków, która trafia do rodzin, która wyraźnie zmieniła i nadal będzie pozytywnie zmieniać życie rodzin – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Wojewoda przypomniał także powody, dla których Rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził program Rodzina 500+, a następnie rozszerzył go na każde dziecko.

- Jest to wzmocnienie rodziny, jest to inwestycja w przyszłe pokolenia, która nam się opłaca. Jesteśmy chwaleni jako kraj, że zlikwidowaliśmy biedę wśród dzieci, wśród polskich rodzin. Walczymy także z niżem demograficznym, który jest bardzo niekorzystny dla naszego województwa, dla naszego kraju. Dlatego zachęcamy do tego, żeby składać wnioski od 1 lipca w formie elektronicznej. Jest to duże ułatwienie i przyspieszenie wypłaty środków. Jest szansa, że jeżeli wnioski będą składane na początku tego miesiąca, wiele rodzin otrzyma pieniądze jeszcze w lipcu. Od sierpnia będzie dozwolona również forma papierowa, ale priorytetową formą jest forma elektroniczna - tłumaczył wojewoda.

Przedstawiciel Rządu w terenie przekazał także szereg praktycznych rad dla beneficjentów programu.

- Zwróćmy uwagę, że ci którzy mają więcej niż jedno dziecko i korzystali już z wsparcia, muszą złożyć jeden wniosek na wszystkie dzieci, które posiadają, czyli jeśli ktoś posiada trójkę dzieci i do tej pory pobierał świadczenie na dwójkę, musi teraz ponowić wniosek na całą trójkę – mówił Mikołaj Bogdanowicz.

Wojewoda ostrzegł też przed pośrednikami oferującymi swoje wsparcie w składaniu wniosków.

- Najlepszym źródłem wiedzy jest ośrodek pomocy społecznej, jest władza samorządowa, od której te informacje można uzyskać w sposób praktyczny, w sposób najlepszy i na pewno wiarygodny. Zachęcam, żeby tam wszystkie informacje uzyskać – przestrzegał wojewoda.

Na zakończenie konferencji wojewoda przekazał jeszcze informację o wczorajszej decyzji Rządu, że świadczenie 500+, zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego i Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, będzie przysługiwało także osobom niepełnosprawnym powyżej 18 roku życia. Stosowne wnioski będzie można składać już wkrótce. Te świadczenia trafią do osób niepełnosprawnych jeszcze w tym roku.

(Akcja informacyjna )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz