Zamknij
REKLAMA

Otwarcie siedziby Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Nakle nad Notecią

17:24, 02.10.2019 | źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
Skomentuj fot. KPUW
REKLAMA

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wraz z Posłem na Sejm Tomaszem Latosem oraz Kujawsko-Pomorskim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii Jerzym Dymkiem otworzył dziś w Nakle nad Notecią nową siedzibę Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej. To czwarty, po Golubiu-Dobrzyniu, Grudziądzu i Tucholi, budynek dla inspekcji powiatowej, jaki udało się nabyć i wyremontować.

- Dziękuję Wojewódzkiemu Inspektorowi Weterynarii Jerzemu Dymkowi za jego dotychczasową działalność oraz posłowi Tomaszowi Latosowi za pomoc w pozyskaniu środków na nową siedzibę. Łącznie do tej pory udało nam się nabyć i odnowić 4 budynki dla inspekcji powiatowych o wartości ponad 3,3 mln złotych. Jest to duży sukces Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii, ale także służb rządowych, szczególnie Urzędu Wojewódzkiego. Wiemy, jak ważną rolę, zwłaszcza w dobie różnych zagrożeń, jak ptasia grypa czy ASF, odgrywa inspekcja weterynaryjna. Tym bardziej cieszymy się, że służba ta została wzmocniona – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Poseł Tomasz Latos podziękował wszystkim tym, którzy dołożyli swoją cegiełkę by dzisiejsza uroczystość mogła mieć miejsce.

- To co zdarzyło się przez te cztery lata dla inspekcji weterynaryjnej w naszym województwie jest mało doceniane, mało nagłośnione, a poprawiło się ogromnie dużo. Warunki były przedtem naprawdę nienajlepsze, a w ciągu tych lat wiele spraw udało się nadrobić, oddać kilka obiektów powiatowych i za to bardzo dziękuję panu inspektorowi Jerzemu Dymkowi i panu wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi, który od początku wspierał jego działania.

Wcześniej inspektorat w Nakle miał niewłaściwe dla administracji warunki pracy. Były to malutkie pomieszczenia na trzecim piętrze. Podjęta została decyzja o zakupie budynku i jego remoncie.

- Inspektorat w Nakle jest teraz dużym inspektoratem. Tutaj możemy odbywać narady, spotkania, tutaj można zaprosić rolników, tu nie ma problemu, żeby zaprosić 50 osób i prowadzić konferencję, czy szkolenie – cieszy się Jerzy Dymek.

Koszt zakupu budynku to 840 tys. zł. Na remont przeznaczono kolejne 300 tys. zł.

(źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz