Zamknij

Powiat przejmuje zarządzanie ponad 40 kilometrami dróg w Pile

20:47, 06.10.2021 | źródło: Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

30 września br., Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski wypowiedział Powiatowi Pilskiemu, obowiązujące od 13 lat porozumienie w sprawie zarządzania drogami powiatowymi na terenie miasta. Tym samym, z dniem 1 stycznia 2022 roku, ponad 40 kilometrów dróg w mieście Piła, wróci pod zarząd Powiatu - informuje Starostwo Powiatowe w Pile.
 
Zarząd Powiatu przypomina, że w ramach porozumienia, Powiat przekazywał co roku gminie Piła, 2 mln zł na utrzymanie oraz inwestycje i remonty dróg i obiektów inżynieryjnych. Dodatkowo, gmina pobierała opłaty z tytułu umieszczenia reklam i za zajęcie pasa drogowego. To kolejne ponad 200 tys. zł wpływu rocznie do budżetu miasta.
 

-  Z całą stanowczością mogę zapewnić, że będziemy dbać o drogi w Pile, największej pod względem liczby ludności gminy powiatu pilskiego, tak jak dbamy o inne nasze mienie. Mało tego, zrealizujemy też w końcu, długo wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje - remont ulicy Kamiennej i budowę mostu na ul. 11 Listopada. Na ich realizację będziemy pozyskiwać środki m.in. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wybudujemy piękny i bezpieczny most. Przywrócimy jego świetność jak za dawnych lat. Wreszcie drogi w Pile będą miały gospodarza i pokażemy jak powinno się nimi zarządzać. Naszą siłą jest to, że jesteśmy konsekwentni – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Wyciągaliśmy rękę do współpracy wielokrotnie w sprawie ul. Kamiennej jak i mostu na ul. 11 Listopada. Dziś widzimy jak gmina Piła o niego „dbała”. Most jest zdewastowany, zaniedbany, a wręcz zagraża bezpieczeństwu jego użytkowników. Nie byłoby tak gdyby był on regularnie remontowany - dodaje wicestarosta Arkadiusz Kubich.

 

Porozumienie przestanie obowiązywać 31 grudnia bieżącego roku. Tym samym od 1 stycznia 2022r. Powiat będzie zarządzał 27 drogami, o łącznej długości 43 kilometrów.

 

- Nie będziemy rozpaczać z tego powodu, pracujemy i nie szukamy usprawiedliwień, nie szukamy winnych, jak to często bywa ze strony włodarzy gminy Piła. Chcemy uspokoić mieszkańców, że doskonale sobie z tym poradzimy – mówi wicestarosta Arkadiusz Kubich.

 

- Wszystko co robimy na terenie gminy Piła i pozostałych gmin powiatu pilskiego robimy z myślą o mieszkańcach – dodaje starosta Eligiusz Komarowski.

Nie jest to pierwsze porozumienie, które wypowiedział Powiatowi włodarz Piły. W 2016 roku, gmina Piła wypowiedziała porozumienie w sprawie współpracy kulturalnej, patronatów i organizacji uroczystości rocznicowych oraz porozumie w sprawie współpracy w dziedzinie kultury, oświaty i sportu - dodaje Zarząd Powiatu.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

pilankapilanka

6 0

Może to dobrze? Może dzięki temu uda się coś uratować w tym podupadającym mieście? 20:54, 06.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BenekBenek

6 0

Drogi poza Piłą wyglądają z każdym rokiem lepiej. Może uda się także w Pile. 21:08, 06.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%