Zamknij

Józef Kosiniak odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości

16:41, 12.09.2020 | E.S
Skomentuj KPUW
REKLAMA

W Gronowie, pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Przewodniczącej NSZZ RI „Solidarność”, odbyły się obchody 42. rocznicy powstania niezależnego ruchu chłopskiego. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jan Krzysztof Ardanowski, Wojewoda Kujawsko-Pomorski - Mikołaj Bogdanowicz, samorządowcy, przedstawiciele NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność oraz innych organizacji rolniczych.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele pw. św. Mikołaja w Gronowie, w którym, pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Suskiego, odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie, zebrani udali się na drogę krajową nr 15, gdzie odsłonięto i poświęcono tablicę z nazwą Ronda Solidarności Rolników Indywidualnych.

Uroczystość była także okazją do uhonorowania zasłużonych działaczy chłopskich Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Wśród odznaczonych znalazł się rolnik i działacz chłopski z gminy Więcbork pan Józef Kosiniak.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

CojakCojak

0 0

Gratulacje Józefie Tobie się to należało bardzo w Sośnie taki medal ma Pani Wiesława Miller Chodera którą też była niezłomna 20:59, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz