Zamknij
REKLAMA

O przyrodzie Krajny w komfortowych warunkach

20:44, 17.10.2020 | E.S
Skomentuj O przyrodzie Krajny w komfortowych warunkach - fot. Filip Kowalkowski dla UMWK-P
REKLAMA

Ośrodek edukacji przyrodniczej Krajeńskiego Parku Krajobrazowego gotowy. W uroczystym otwarciu placówki, w piątek 16 października, uczestniczył marszałek województwa Piotr Całbecki. Realizację inwestycji umożliwiły środki  Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Zapraszamy chętnych do zwiedzania nowego obiektu podczas dnia otwartego w sobotę, 24 października.

- Otwierany dziś ośrodek będzie służył działalności edukacyjnej Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Pozwoli na prowadzenie zajęć w komfortowych warunkach, przekazywanie wiedzy przyczyniającej się do kształtowania podstaw proekologicznych zarówno wśród dzieci, jak i osób dorosłych. Wszystko to umożliwi parkowi jeszcze lepszą aktywną ochronę przyrody i zachowanie jej unikatowych walorów – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Adaptacja budynku dawnej remizy na siedzibę ośrodka edukacji przyrodniczej Krajeńskiego Parku Krajobrazowego rozpoczęła się w ubiegłym roku. Budynek rozbudowano oraz przystosowano do pełnienia funkcji zaplecza edukacyjnego parku. Znalazła się w nim m.in. sala edukacyjna dla 50 osób, doskonale wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny: ekrany projekcyjne, tablice interaktywne, komputery, sprzęt audio oraz mikroskop.   Pracownicy parku krajobrazowego zyskali komfortowe warunki do pracy z dziećmi i młodzieżą,  z pełnym wykorzystaniem walorów otaczającej przyrody – m.in. sąsiedztwa Jeziora Więcborskiego. Oprócz zajęć edukacyjnych w ośrodku będą również organizowane wystawy, ekspozycje lub rozstrzygnięcia konkursów ekologicznych, połączone z wręczeniem nagród laureatom.

Prace prowadzono również w otoczeniu budynku, gdzie ułożono nowa nawierzchnię z kostki brukowej oraz zamontowano ogrodzenie z bramą wjazdową. Łączna powierzchnia przebudowanego obiektu wynosi blisko 250 metrów kwadratowych a wraz z przyległym terenem to łącznie 1.330 metrów kwadratowych. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Stworzenie siedziby ośrodka edukacji przyrodniczej to koszt 1 miliona 246 tysięcy złotych, z czego ponad 85 procent stanowią środki Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. 

Wszyscy chętni będą mogli odwiedzić nowo utworzony ośrodek podczas dnia otwartego 24 października (sobota). Pracownicy Krajeńskiego Parku Krajobrazowego zapraszają w godzinach od 11 do 15. Wydarzenie odbędzie się częściowo na wolnym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego. W programie zwiedzanie ośrodka oraz gry i zabawy dla dzieci. Placówka mieści się w Więcborku przy ulicy Strzeleckiej 5. Więcej na stronie parku oraz na profilu parku na Facebooku.

Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

EdieEdie

7 0

Na ch... to jest? 22:01, 17.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RinRin

8 0

Pytanie postawione troszkę zbyt brutalnie ale przyłączam się do pytającego. 23:00, 17.10.2020


IMIM

1 0

Czy park wybudowano by przenosic bakterir i wirusy do Kamienia i obwodnice budowac w Wiecborku z i
Sepolnie?Czy o lini kolejowej mozna tylko pomarzyc? Kiedy Sosno i Kamien beda solectwami? 10:57, 18.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%