Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie projektu „Ale dlaczego…?”

09:44, 06.12.2018 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Podsumowanie projektu ?Ale dlaczego??? - fot. WTZ Sępólno Krajeńskie

W dniu 30.11.2018 w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim odbyła się konferencja podsumowująca projekt pn.: „Ale dlaczego...?” - jak rozmawiać na trudne tematy z dorosłym dzieckiem z  niepełnosprawnością intelektualną. Pomysłem na to, aby napisać projekt na taki temat zainteresowali się sami rodzice działający przy Stowarzyszeniu Dorośli-Dzieciom jako Grupa Nieformalna „W rodzicach siła”. Brakowało im bowiem wiedzy i umiejętności, aby rozmawiać na trudne tematy ze swoimi dziećmi.

Projekt skierowany był do rodziców dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, w większości uczęszczających do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dorośli-Dzieciom. Podczas jego realizacji odbyło się dwudniowe szkolenie, na którym rodzice wzbogacili wiedzę i świadomość na temat seksualności osób niepełnosprawnych. Nastąpił również wzrost umiejętności komunikacyjnych pomiędzy rodzicami i ich dziećmi. Ponadto uzyskali wiedzę na temat profilaktyki zapobiegania wykorzystywania seksualnego osób niepełnosprawnych intelektualnie.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, pomocy społecznej, Domów Pomocy Społecznej, szkół, rodzice dzieci niepełnosprawnych intelektualnie oraz kadra WTZ przy Stowarzyszeniu Dorośli-Dzieciom. Konferencję otworzyli rodzice, którzy przedstawili rezultaty kończącego się projektu. Następnie głos zabrała Pani Wiesława Stafiej -  Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dorośli-Dzieciom. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na jakie trudności napotyka się podczas pracy z uczestnikami. Gościem specjalnym była pani dr Małgorzata Karwowska, starszy wykładowca na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, która przedstawiła wykład na temat ,,Rodzicielstwo - czy zawsze musi być trudne". Zakończył konferencję swoim wykładem na temat „Osoba niepełnosprawna intelektualnie w relacjach” Pan Jarosław Niemyjski Prezes Stowarzyszenia Dorośli-Dzieciom.

Konferencja  odbyła się w ramach Projektu  "Inicjuj z FIO na start" ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone