Zamknij
REKLAMA

Wzięli piły w swoje ręce

19:44, 07.02.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Wzięli piły w swoje ręce - fot. Ewa Szydeł

Mieszkańcy Jastrzębca postanowili zrobić porządek z zarośniętymi poboczami dróg. Wzięli sprawy i piły w swoje ręce...

Zarośnięte pobocza dróg to zmora kierowców. Pomijając mało estetyczny wygląd takich szos, ograniczona widoczność, szczególnie na zakrętach, to przyczynek niebezpiecznych zdarzeń w ruchu kołowym. Jakiś czas temu kilkoro mieszkańców Jastrzębca zdecydowało, że sami uporzadkują przeszkadzające zarośla. 

Z prośbą o pomoc w, zgodnym z prawem, zrealizowaniu zadania zwrócili się do Sołtysa wsi. Kazimierz Sowiński w ich imieniu wystąpił do Zarządu Drogowego w Sępólnie Krajeńskim o pozwolenie na samodzielne wycięcie przydrożnych krzaków. Pracownice Zarządu Drogowego z przychylnością przyjęły wniosek sołtysa i sobie znanymi sposobami nadały sprawie przyspieszony bieg. Pozwolenie na wycinkę przydrożnych krzaków mieszkańcy otrzymali w ciągu kilku dni. Zgodnie z umową z Zarządem Drogowym mogli przystąpić do pracy korzystając z własnego sprzętu, wyposażeni w kamizelki od drogowców i konieczne w takich przypadkach oznakowanie dróg. Drogowcy obiecali, że wycięte krzaki uprzątną jak najszybciej, a wydatki poniesione na paliwo, które mieszkańcy wlali w swoje piły, zwrócą sołectwu.

W dwie ostatnie soboty mężczyźni z Jastrzębca wycinali zarośla przy drogach prowadzących do Wielowicza i do Rogalina. Po pracy w świetlicy wiejskiej czekał na nich ciepły posiłek przygotowany przez małżonki.

Mieszkańcy wsi, przy wydatnej pomocy strażaków z OSP Jastrzębiec z ich prezesem Janem Knittrem, wspólnymi siłami zrobili porządek z krzakami, a teraz od kilku dni drogowcy, dotrzymując danego słowa, uprzątają gałęzie z poboczy.

Okolice Jastrzębca pojaśniały, wyładniały, wyglądają czysto, a jazda szosą z dobrą widocznością stała się przyjemniejsza i z pewnością bezpieczniejsza.

Mieszkańcy zaś, po raz kolejny udowodnili, że wspólnie i zgodnie można zdziałać wiele. Z pomocą przychylnie nastawionych do ich pomysłu pracowników Powiatowego Zarządu Drogowego w szybkim czasie przygotowali drogę, którą do Wielowicza przybędzie już za kilka dni Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Teraz godnie będą mogli przywitać Maryję w swojej parafii.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

OloOlo

3 2

Jakoś marszałka Całbeckiego przy porządkowaniu drogi nie widzę? 01:44, 08.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

aa

2 3

się schował przed tobą 15:40, 08.02.2019


© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone