Zamknij
REKLAMA

Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych [foto]

01:26, 14.04.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych

Sępólno Krajeńskie było gospodarzem tegorocznej Powiatowej Wystawy Stołów Wielkanocnych. W sobotę, 13 kwietnia, w Krajna Arena Koła Gospodyń Wiejskich z czterech gmin powiatu sępoleńskiego zaprezentowały tradycyjne potrawy goszczące na wielkanocnych stołach w naszym regionie. Świąteczne potrawy do degustacji dla mieszkańców powiatu przygotowała także LGD Nasza Krajna.  Zabrakło przedstawicieli szkół, ZSCKR z Sypniewa oraz CKZiU z Więcborka. W tym roku, z powodu strajku nauczycieli uczniowie Rolniczaka i Ekonomika nie zaprezentowali swoich kulinarnych umiejętności na wystawie w Sępólnie.

Goście, którzy w sobotnie przedpołudnie wybrali się do Krajna Areny, mogli skosztować przeróżnych wielkanocnych smakołyków. Tradycyjnym żurem częstowali się niemal wszyscy, ze smakiem zajadali się pasztetami i jajami przyrządzonymi na wiele sposobów, białą kiełbasą, roladami, sałatkami, mięsiwami i wędlinami w galaretach oraz wieloma innymi specjałami. Na wystawie nie mogło zabraknąć też słodkich wypieków, którymi raczymy się podczas Wielkanocy. Prym jak zawsze wiodły baby wielkanocne i mazurki, a serniki i makowce, że palce lizać, znikały ze wszystkich stołów jak kamfora.

Wielkanocnymi potrawami i słodkościami uraczyły mieszkańców powiatu sępoleńskiego w tym roku Koła Gospodyń Wiejskich z Wituni (gm. Więcbork), z Niechorza (gm. Sępólno Krajeńskie), z Obkasu (gm. Kamień Krajeński) i z Wąwelna (gm. Sośno) oraz Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Nasza Krajna.

REKLAMA
(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

ŁukaszŁukasz

0 0

Ci ludzie cały tydzień chyba nic nie jedli czekajac na to żarcie,o 11.00 było otwarcie a o 12.00 już puste stoły były. Ludzie troche kultury każdy chciał coś spróbowac a wy rzuciliście się jak koń na owies. Dno. 13:49, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aa

0 0

Wszystko w porządku. Wielkanoc to przecież święto żarcia, pretekst do nieumiarkowania w jedzeniu i piciu. W sklepach padają rekordy sprzedaży alkoholu oraz żywności, która ląduje potem na śmietnikach (nie widziałem tylko pełnych lub częściowo opróżnionych butelek po alko).Alleluja! 08:31, 15.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone