Zamknij
REKLAMA

Lasy Państwowe wsparły budowę drogi w powiecie sępoleńskim

18:56, 11.09.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
Lasy Państwowe wsparły budowę drogi w powiecie sępoleńskim - fot. KPUW w Bydgoszczy

W Komierowie, w powiecie sępoleńskim, dzięki staraniom wojewody Mikołaja Bogdanowicza, odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Lasami Państwowymi reprezentującymi Skarb Państwa a Powiatem Sępoleńskim w sprawie realizacji wspólnego przedsięwzięcia - przebudowy części drogi powiatowej relacji Sośno – Wąwelno – Mrocza (las). Udział środków związanych z funduszem leśnym wyniesie 500 tys. zł.

Całkowity koszt inwestycji jest szacowany na kwotę 3.667.149,62 zł. Większość tych środków została, w ramach usuwania skutków nawałnicy z 2017 roku, przekazana Powiatowi Sępoleńskiemu przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pół miliona, którego dotyczyła podpisana dziś umowa to 13,63 procenta wartości zadania.

W imieniu Lasów Państwowych umowę podpisywał Kamil Walenciuk – Nadleśniczy Nadleśnictwa Runowo. Powiat Sępoleński reprezentowali Jarosław Tadych – Starosta Sępoleński, Andrzej Marach – Wicestarosta Sępoleński, przy kontrasygnacie Władysława Rembelskiego – Skarbnika Powiatu Sępoleńskiego.

- Gratuluję Lasom Państwowym, że mimo tej tragedii, która zdarzyła się w 2017 roku, doskonale poradziły sobie z wszystkimi problemami i jeszcze są w stanie pomagać samorządom czy właścicielom lasów prywatnych. Bardzo dziękuję  Dyrektorowi Generalnemu Lasów Państwowych Andrzejowi Koniecznemu oraz Dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Bartoszowi Bazeli, ponieważ znalezienie tych środków w budżecie Lasów Państwowych o tej porze roku nie było proste. Lasy Państwowe, to obok straży pożarnej państwowej i ochotniczej jest coś, czym się szczycimy na całym świecie i czego nam świat zazdrości – powiedział podczas uroczystości wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

źródło i fot. KPUW w Bydgoszczy

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

MiśMiś

8 3

Ta nawałnica to błogosławieństwo dla tych darmozjadów powiatowych i gminnych była... 21:57, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:):)

8 0

ciasno przy tym stole, oj ciasno!!! 22:01, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sksk

4 1

Boże jak czytam komentarze ludzi nie mających pojęcia o gospodarce leśnej to aż płakać się chce! Panie Miś ma Pan zielone pojęcie pisząc takie bzdury??! Jak dom Ci się spali i dostanie odszkodowanie postawisz sobie nowy to tez spadnie na Ciebie Błogosławieństwo???? 15:28, 12.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ja Ja

2 2

Jak się spali ruderka a zbudują ci nową to chyba jest szczęście.Miś nie miał na myśli gostka w zielonym mundurku tylko resztę osób przy stole chyba.... 21:39, 12.09.2019


© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone