Zamknij
REKLAMA

Słodkości na Dzień Niepodległości na człuchowskim rynku

17:55, 12.11.2017 | UM Człuchów
REKLAMA
Skomentuj
Słodkości na Dzień Niepodległości na człuchowskim rynku - fot. UM Człuchów

Słodkości na Dzień Niepodległości - pod takim hasłem odbył się doroczny piknik kulinarny w Człuchowie. Jest on organizowany zwyczajowo najczęściej w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku do zabawy włączyli się także najmłodsi mieszkańcy miasta.

Słodkości na Dzień Niepodległości to zabawa organizowana przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe w Człuchowie i Burmistrza Miasta. Oprócz uczniów Zespołu Szkół Społecznych włączają się do niej także placówki miejskie. W tym roku gośćmi specjalnymi były maluchy z miejscowych przedszkoli oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.

Organizatorzy i wszystkie chętne osoby przygotowały ciasta i ciasteczka, których nazwa lub wygląd nawiązuje do tematyki niepodległościowej. Tak też były "wąsy Piłsudskiego", "rogatywki", czy "słodki powiew niepodległości".

- Mieliśmy także pieczone jabłka z cynamonem - dodaje Maria Danuta Kordykiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych w Człuchowie.

Wszystkie słodkości zostały rozdane maluchom. Przedszkolaki i uczniowie otrzymali także biało - czerwone chorągiewki. Dorośli dostali okolicznościowe wstążki i kotyliony. Festyn "Słodkości na Dzień Niepodległości" był organizowany już po raz 18.

(UM Człuchów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone