Zamknij
REKLAMA

Rządowe dofinansowanie na remont ulic w Człuchowie

20:48, 29.05.2019 | E.S
REKLAMA
Skomentuj
fot. Pomorski Urząd Wojewódzki

Miasto Człuchów otrzymało rządowe dofinansowanie na remont ulic Chrobrego, Moniuszki, Chopina i Słonecznej. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Dzięki rządowemu dofinansowaniu w województwie pomorskim realizowanych będzie 35 inwestycji o łącznej wartości 124.204.036 zł, z czego 60.416.425 zł  dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. To pozwoli wyremontować ok. 58,55 km dróg lokalnych.  

Uroczyste podpisanie umów odbyło się w piątek, 24 maja w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

- To ważny moment przede wszystkim dla mieszkańców, którzy dzięki tym środkom po raz pierwszy, nierzadko po kilkudziesięciu latach, zobaczą, że ich drogi są remontowane. Fundusz Dróg Samorządowych to efektywne narzędzie, które pozwala racjonalnie zarządzać pieniędzmi. Efekty tych remontów już niebawem zobaczymy. Pragnę przypomnieć, środki na remonty lokalnych dróg systematycznie wzrastają. Rząd kieruje coraz większe kwoty na zaspokajanie potrzeb transportowych mieszkańców powiatów i gmin – mówił wojewoda w czasie ceremonii podpisywania umów.

W Człuchowie wyremontowane będą cztery ulice Chrobrego, Moniuszki, Chopina i Słoneczna.

- W ramach zadania wykonane zostaną nowe sieci kanalizacji deszczowej, a w części ulicy Szopena wymieniony zostanie także wodociąg – mówi Piotr Ciechacki, kierownik Referatu Inwestycji i Infrastruktury w Urzędzie Miejskim w Człuchowie.

Po zrealizowaniu tego etapu prac nawierzchnie dróg zostaną utwardzone. Na ulicy Chrobrego ułożony będzie asfalt. Na pozostałych trzech odcinkach – kostka betonowa.

W tej części osiedla powstanie też mini rondo, miejsca parkingowe, ścieżka rowerowa oraz nowe chodniki. Inwestycja ma kosztować prawie 3,8 mln złotych. Około połowa tej kwoty to dofinansowanie rządowe. Zadanie będzie gotowe jeszcze w tym roku.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone