Zamknij
REKLAMA

Budżet obywatelski - nie będzie głosowania

20:46, 05.11.2019 | źródło: UM Człuchów
REKLAMA
Skomentuj
fot. Pixabay

W tym roku nie będzie głosowania nad budżetem obywatelskim w Człuchowie. Powodem jest konieczność zrealizowania zadań wybranych w budżecie ubiegłorocznym. Kolejne głosowanie odbędzie się najprawdopodobniej jesienią 2020 roku.

Budżet Obywatelski w Człuchowie ustalono na poziomie 150 tysięcy złotych rocznie. Mieszkańcy zgłaszając swoje inicjatywy muszą wybrać takie, które zmieszczą się w przedziale od 10 do 45 tysięcy złotych. Dzięki temu co roku będzie można wybierać co najmniej trzy zadania do realizacji.

Rosnące ceny sprzętu i koszty instalacji spowodowały, że wybrane przed rokiem zadania były droższe niż pierwotnie zakładano.

- W tym roku zrealizowane zostały dwa zadania, które uzyskały największą ilość głosów. Chodzi o budowę skateparku i montaż ogólnodostępnych defibrylatorów – mówi Maria Pazda – Sekretarz Miasta. 

Defibrylatory kosztowały około 50 tysięcy złotych, natomiast modernizacja skateparku około 96 tysięcy złotych, to pochłonęło prawie całą roczną kwotę budżetu obywatelskiego.

Do realizacji postało jeszcze jedno zadanie, wybrane przed rokiem. Mowa tu o inicjatywie zatytułowanej „Szczęśliwy Pies”, czyli budowie wybiegu dla psów. Z wyliczeń Ratusza wynika, że taka inwestycja kosztować będzie co najmniej 85 tysięcy złotych. Dlatego jej realizację przeniesiono na rok 2020.

(źródło: UM Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone