Zamknij
REKLAMA

Nowe stawki podatków w Człuchowie

11:32, 30.11.2019 | UM Człuchów
Skomentuj
fot. Pixabay
REKLAMA

Od 1 stycznia o 3 grosze wzrośnie stawka podatku od nieruchomości mieszkalnej w Człuchowie. Stawka dla właścicieli obiektów, w których prowadzona jest działalność gospodarcza wzrośnie o 84 grosze za każdy metr powierzchni lokalu. Średnio podatek od nieruchomości w Człuchowie wzrośnie o 4 procent. Rada Miejska uchwaliła już nowe stawki podatków lokalnych.

Ostatnie podwyżki podatków w Człuchowie zatwierdzono w listopadzie 2016 roku. Od tego czasu wysokość tego typu pozostawała na stałym poziomie.

- Teraz podjęliśmy decyzję, aby zmienić je mniej więcej o 4 procent, czyli na poziomie planowanej inflacji – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. Będą to podwyżki, które nie powinny być uciążliwe dla człuchowian.

- Mamy świadomość tego, że mieszkańcy i tak są obciążani innymi zobowiązaniami. Podwyżka prądu, podwyżka wywozu odpadów komunalnych i wiele innych zmian. Póki co, jest to bardziej podwyżka kosmetyczna, dostosowana do inflacji – dodaje Szybajło.

Od nowego roku właściciele mieszkań płacić będą zatem 67 groszy za metr kwadratowy powierzchni. Właściciele firm zapłacą natomiast 21,78 zł za metr kwadratowy. Podatek od środków transportowych zwiększy się w przypadku małych ciężarówek z 600 na 624 zł. W przypadku dużych autobusów z 1452 zł na 1512 zł rocznie. Nowy podatek od posiadania psa wynosić będzie 40 zł. Opłata targowa zwiększy się o 50 groszy za metr kwadratowy zajętego placu lub stoiska handlowego.

(UM Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz