Zamknij

Ich łupem padło 66 rowerów wartych 26 tysięcy złotych

13:41, 23.08.2017 | źródło: KPP Złotów
Skomentuj Ich łupem padło 66 rowerów wartych 26 tysięcy złotych - fot. KPP Złotów
REKLAMA

Jastrowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy łącznie ukradli 66 rowerów wartych 26 tysięcy złotych. Pierwszy dokonał szeregu włamań i trudnił się kradzieżą rowerów. Drugi pomagał przy włamaniach. Trzeci odkupił kradzione rowery, odpowie również za posiadanie środków psychotropowych i odurzających - informuje KPP w Złotowie.

Sprawę kradzieży z włamaniem do Zakładu produkcyjnego ARKUS Romet w Jastrowiu, kryminalni zaczęli wyjaśniać pod koniec kwietnia br. Wtedy dokonano tam pierwszego włamania do magazynu i skradziono dwa rowery. Do kolejnych kradzieży z włamaniem doszło w lipcu i sierpniu br. Sposób działania za każdym razem był identyczny. Z okna magazynu sprawcy wypychali pleksę, wchodzili do środka pomieszczenia, skąd kradli rowery różnych marek. Łącznie łupem włamywaczy padło 66 rowerów wartych 26 tysięcy złotych.

Działania jastrowskich policjantów skupione były na ustaleniu i zatrzymaniu sprawców tych przestępstw. Wykonano żmudną pracę operacyjną, która pozwoliła wytypować i zatrzymać w minionym tygodniu na terenie gminy Jastrowie i Okonek trzech mężczyzn 35-latka mieszkańca Jastrowia, 28-latka mieszkańca gm. Wałcz, którzy dokonali kradzieży z włamaniem oraz trzeciego oraz 27-latka mieszkańca Jastrowia, który wiedząc, że rowery pochodzą z kradzieży, kilka z nich odkupił.

W trakcie prowadzonych dalszych działań w tej sprawie jastrowscy kryminalni ustalili miejsca przechowywania rowerów i odzyskali 16 skradzionych jednośladów.

Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania 27- letniego pasera, policjanci ujawnili środki psychotropowe w postaci 120 porcji amfetaminy, oraz środki odurzające w postaci 200 porcji marihuany i 100 porcji haszyszu.

35- latek usłyszał 5 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

28-latek usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono od niego 2700,- złotych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

27-latek usłyszał zarzuty paserstwa oraz posiadania środków odurzających. Prokurator Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono od niego 1280,- złotych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA