Zamknij
REKLAMA

Jastrowie: Sprawca kradzieży z włamaniem w rękach policjantów

12:45, 03.08.2018 | źródło: KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Jastrowie: Sprawca kradzieży z włamaniem w rękach policjantów - fot. KPP Złotów

Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali 35–letniego mieszkańca Jastrowia. Mężczyzna jest podejrzany o kradzieże w włamaniem do hurtowni z asortymentem elektrycznym w Jastrowiu. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 7 tysięcy złotych. Wczoraj zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności - informuje KPP w Złotowie.

Policjanci Komisariatu Policji w Jastrowiu uzyskali informację, że w lipcu br. kilkukrotnie nieznana osoba dokonała kradzieży z włamaniem do hurtowni elektrycznej w Jastrowiu. Sposób działania sprawcy za każdym razem był identyczny, poprzez wyważenie skrzydła okiennego dostawał się do wnętrza sklepu. Łupem amatora cudzego mienia padały głównie produkty elektrotechniczne, przedłużacze, walizki z wiertłami, opaski kablowe, akumulator do skutera, różnego rodzaju produkty oświetleniowe, lampy malarskie, przenośne, LED, KERG, konektory oraz odzież ochronna. Straty jakie spowodował sięgnęły blisko 7.000 złotych. W związku z tym policjanci zajęli się poszukiwaniem sprawcy.

Działania podjęte przez jastrowskich kryminalnych wspólnie z pokrzywdzonym doprowadziły do zatrzymania 35-letniego włamywacza w dniu 1 sierpnia br. Mężczyzna "wpadł" na gorącym uczynku usiłowania dokonania kolejnego włamania do hurtowni elektrycznej.

Po zatrzymaniu mężczyzna natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Na miejsce zdarzenia przybyła ekipa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki, aby wykonać oględziny miejsca oraz wszystkie niezbędne czynności przy tego typu zdarzeniu. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli cześć skradzionego mienia. Ustalono osoby, którym 35-latek sprzedał cześć skradzionych przedmiotów.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów usiłowania oraz dokonania kradzieży z włamaniem. Wobec 35-latka, który wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko mieniu Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
(źródło: KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone