Zamknij
REKLAMA

Jastrowie: Są pieniądze na drogi

19:00, 04.09.2019 | UGiM Jastrowie
Skomentuj fot. UGiM Jastrowie
REKLAMA

Ulica Jagiellońska w Jastrowiu i odcinek drogi powiatowej Sypniewo – Brzeźnica.  Ulica Mickiewicza na pierwszym miejscu listy rezerwowej.

W ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych Gmina i Miasto Jastrowie otrzyma dofinansowanie na przebudowę ulicy Jagiellońskiej w Jastrowiu na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z drogą krajową nr 11 a ulicą Kolejową. Przebudowa obejmie prace wyłącznie w pasie drogowym, przebudowana ma być nawierzchnia ulicy, chodników i zjazdów. Istniejące wpusty kanalizacji deszczowej zostaną wymienione na nowe. Wraz z przebudową drogi gminnej przewidziano do realizacji także przebudowę skrzyżowania z droga krajową nr 11. Korekcie ulegnie wjazd od ul. Jagiellońskiej. Planuje się korektę łuków z poszerzeniem z kostki brukowej betonowej i wykonanie nowej nawierzchni. 

Wartość inwestycji to ponad 625 tys. zł, dofinansowanie zostało przyznane na poziomie – 312 603 zł. Czasu na realizację jest niewiele. Do końca roku zadanie powinno być zakończone.

To nie jedyna dobra wiadomość dla naszych mieszkańców. Na liście rankingowej dróg powiatowych zatwierdzonych do dotacji znalazł się powiat złotowski z wyczekiwaną przez mieszkańców przebudową drogi na odcinku Sypniewo-Brzeźnica. Wartość projektu szacowana jest na prawie 7 mln zł, wnioskowana kwota dofinansowania to ponad 5,5 mln złotych.

Jednocześnie informujemy, że  na pierwszym miejscu listy rezerwowej rankingu dróg gminnych znalazła się przebudowa ulicy Mickiewicza. Wartość tego zadania to ponad 1,3 mln zł, dofinansowanie na poziomie ponad 650 tys. zł

Gmina i Miasto Jastrowie otrzymało maksymalną kwotę dofinansowania, jaka była możliwa do uzyskania zgodnie z regulaminem naboru wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych.

(UGiM Jastrowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%