Zamknij
REKLAMA

Jarmark Cysterski i Bitwa pod Koronowem 2020 jednak odwołane! A Wy, co o tym sądzicie?

22:43, 07.07.2020 | źródło: UM Koronowo
Skomentuj fot. UM Koronowo
REKLAMA

Na stronie Urzędu Miejskiego w Koronowie pojawił się komunikat odwołujący jedną z najciekawszych imprez w naszym regionie. Czytamy w nim:

W trosce o bezpieczeństwo publiczne mieszkańców naszej gminy, gości odwiedzających nasz region, uczestników i organizatorów, biorąc pod uwagę zagrożenie spowodowane wciąż panującą pandemią, z przykrością musieliśmy podjąć trudną, ale jedyną odpowiedzialną w tej sytuacji decyzję o odwołaniu tegorocznego Jarmarku Cysterskiego wraz z Inscenizacją Bitwy pod Koronowem.

Uzasadniając swoją decyzję organizatorzy imprezy powołują się na bezpieczeństwo zdrowotne uczestników: 

Bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich uczestników tego niezwykle popularnego wydarzenia jest najważniejsze. Jesteśmy głęboko przekonani, że spotkamy się w przyszłym roku, jeszcze bardziej spragnieni widowiska i po raz 18. będziemy cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami lekcji historii i patriotyzmu.

Nie brakuje jednak głosów krytykujących tę decyzję. Jesteśmy ciekawi, co na ten temat sądzą nasi czytelnicy. Zapraszamy do komentowania.

(źródło: UM Koronowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

SceptykSceptyk

2 4

Nie jestem fanem burmistrza, ale to dobra decyzja. 00:19, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gggg

7 1

Przesada, impreza na świeżym powietrzu nie jest groźniejsza niż codzienne funkcjonowanie. 12:00, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

anaana

3 1

Szkoda 15:05, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

7 0

Szkoda imprezy, bo można by ją bezpiecznie przeprowadzić. Jedno jest pozytywne, że nie będzie się na niej promował jak w ubiegłym roku politycznie wspierający ruchy antyszczepionkowe znajomy burmistrza Paweł Suktecki z Konfederacji, gdyż nieszczepienie dzieci byłoby śmiertelnie zabójcze i zdecydowanie bardziej niebezpieczne niż ta impreza. Nie będą też zbierać na niej jak w ubiegłym roku podpisów poparcia pod zdecydowanie zwiększającym zagrożenie dla mieszkańców pomysłem budowy strzelnicy,bez wyjaśnienia, że ostra broń palna jest obecnie również zaliczana do broni sportowej. Na taką strzelnice mogłyby więc przyjeżdżać uzbrojone osoby z poza gminy, co zwiększałoby zagrożenie niezgodnego z prawem użycia broni poza strzelnicą, w tym w stosunku do mieszkańców i dzieci oraz w celach przestępczych. 17:45, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotrPiotr

2 0

Na tej imprezie nie byłoby mniej bezpiecznie niż w czwartek i sobotę na targu😂 05:29, 11.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%