Zamknij
REKLAMA

Czas na Urodziny Koronowa!

16:42, 09.06.2018 | źródło: UM Koronowo
REKLAMA
Skomentuj
Czas na Urodziny Koronowa!

W dniach 15-17 czerwca br. odbędą się uroczyste obchody 650-lecia Koronowa. Wprawdzie wiele imprez i uroczystości w ramach jubileuszu już się odbyło i będą jeszcze organizowane, niemniej jednak jest to ich kulminacja. 

Urodziny rozpoczną się w piątek, 15 czerwca, barwnym pochodem dzieci i młodzieży, no i wszystkich zainteresowanych, a zakończą się w tym dniu kinem plenerowym w amfiteatrze. 

Sobota, 16 czerwca, to niezwykle atrakcyjny kiermasz w naszym miasteczku komunikacyjnym (okolice targowiska) pn. „650 smaków Ziemi Koronowskiej", przygotowany przez hufiec ZHP Koronowo (od 9.00).

Pełen emocji turniej rodzinny w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Dworcowej (9.30) zorganizowany przez UKS „Dwójka", a dzień zakończą uczestnicy popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia?" (plac przy hali MGOSiR, 20.00). 

W niedzielę, po uroczystej mszy świętej w Bazylice pw. WNMP, zapraszamy na Plac Zwycięstwa. Tam również nie zabraknie atrakcji!

Szczegółowe informacje na plakacie.

(źródło: UM Koronowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Mieszkaniec KoronowaMieszkaniec Koronowa

1 0

Dyrektor MGOK nadzorowany przez burmistrza Koronowa znów działa na szkodę koronowskiej młodzieży grającej w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej "Kujawia" korzystając z komercyjnie opłaconej orkiestry.

Okazuje się, że deklaracje burmistrza dotyczące wspierania Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Kujawia", w której gra przede wszystkim młodzież z Koronowa są jak zwykle nieprawdziwe. Już w pierwszy dzień obchodów 650 lecia Koronowa 15.06.2018 r. okazało się, że MGOK nadzorowany przez burmistrza wydał budżetowe pieniądze na wynajęcie komercyjnej orkiestry, która poprowadziła korowód dzieci i młodzieży. Zarówno burmistrz jak i dyrektor MGOK wiedzą doskonale, że w Koronowie działa Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Kujawia", która w sposób profesjonalny poprowadziłaby korowód. Pieniądze z budżetu gminy powinny w pierwszej kolejności wspierać dzieci i młodzież z Gminy Koronowo, jeżeli w ten sposób można zrealizować założony cel. W tym przypadku dyrektor MGOK i nadzorujący go burmistrz ponownie zadecydowali o wydatkowaniu gminnych środków, na opłacenie orkiestry z poza gminy nie proponując stowarzyszeniu prowadzonemu przez rodziców młodzieży z Koronowa występu, na tej rocznicowej imprezie. Powyższe powoduje nie tylko szkody finansowe pogarszając i tak już trudną sytuację finansową koronowskiej orkiestry, spowodowaną poprzednimi działaniami i zaniechaniami ze strony władz miasta. Jest to skandal, który ma jeszcze inny aspekt poza finansowym. Stowarzyszenie prowadzące Młodzieżową Orkiestrę Dętą "Kujawia" oraz Pan Kapelmistrz Mirosław Kordowski realizują program wychowania dzieci i młodzieży poprzez muzykę, w tym wychowania patriotycznego. Ponadto orkiestra prowadzi działalność charytatywną oraz przyczynia się do szeroko rozumianej profilaktyki, w tym profilaktyki uzależnień. Wydając bezmyślnie lub też z premedytacją środki na podmiot komercyjny, z pominięciem stowarzyszenia prowadzącego orkiestrę skupiającą koronowską młodzież, burmistrz i podległy mu dyrektor MGOK zachowują się jakby zapomnieli, że środki budżetowe wydaje się nie tylko po to, żeby sprowadzić inną orkiestrę, co krzywdzi koronowską grającą na wysokim poziomie młodzież, ale przede wszystkim takie wydatkowanie środków uniemożliwia realizację celów wychowawczych i profilaktycznych, które przy okazji wydatkowania tych środków powinny być realizowane. Burmistrz i podlegli mu urzędnicy mają wydawać pieniądze nie tylko po to, żeby je wydawać i promować siebie, ale przede wszystkim w interesie mieszkańców, w tym dzieci i młodzieży jednostki samorządowej, którą reprezentują. Pikanterii dodaje fakt, że w uzasadnieniu rozwiązania współpracy MGOK z Panem Kapelmistrzem Mirosławem Kordowskim był zarzut, że środki budżetowe na orkiestrę wydawane są na pojedyncze osoby grające w orkiestrze, a nie będące mieszkańcami gminy Koronowo. Obecnie dyrektor MGOK za akceptacją burmistrza, bez żadnych oporów wydają przy okazji każdej imprezy, na której ma zagrać orkiestra duże pieniądze na podmioty komercyjne, w których grają osoby z poza orkiestry i im to nie przeszkadza. Jak można było szykanować i zwolnić człowieka za to, co teraz samemu się robi?
Na marginesie, dla osób niezorientowanych poziom orkiestry, za której występ zapłacił burmistrz ma się nijak, do poziomu Młodzieżowej orkiestry Dętej "Kujawia". Płacenie pieniędzmi pochodzącymi od podatników z naszej gminy za usługę o znacznie niższej jakości i o ewidentnie niższym poziomie wykonawczym i artystycznym jest robieniem sobie kpin z mieszkańców Miasta i Gminy Koronowo oraz jest nieetyczne w stosunku do grającej w naszej gminie młodzieży, która zna swoją wartość i wie jaki poziom ona i jej kapelmistrz reprezentują.
12:29, 19.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone