Zamknij
REKLAMA

Podpisano umowę pomiędzy gminami Łobżenica i Schrecksbach

23:58, 09.10.2017 | źródło: UM Łobżenica
REKLAMA
Skomentuj
Podpisano umowę pomiędzy gminami Łobżenica i Schrecksbach - fot. UM Łobżenica

7 października w berlińskim Reichstagu umowę o współpracy pomiędzy gminami Łobżenica i Schrecksbach podpisali burmistrzowie Piotr Łosoś oraz Andreas Schultheis. 

- Czynimy to w nadziei, że dzięki żywotnym kontaktom obu społeczności, przede wszystkim młodzieży, nawiązane zostaną silne więzi, które staną się przyczynkiem do umacniania przyjaźni między Polakami i Niemcami – członkami wolnej, pokojowej i zjednoczonej Europy – zapisano w inwokacji do umowy.

Od ponad roku trwały przygotowania do tego ważnego momentu. Najpierw samorządowcy z Schrecksbach przyjechali do Łobżenicy, później łobżeniczanie odwiedzili niemiecką gminę. Po wzajemnych odwiedzinach zapadła decyzja o podjęciu oficjalnej współpracy między samorządami. Decyzja była łatwiejsza ze względu na to, że gmina Schrecksbach leży na terenie powiatu Schwalm-Eder, z którym umowę o współpracy zawarł powiat pilski.

Burmistrz Andreas Schultheis zaproponował, by umowę o partnerstwie podpisać w niemieckim parlamencie i stąd 7 października delegacje obu gmin zjawiły się w Reichstagu. Samorządowcom z Łobżenicy towarzyszył w tym ważnym wydarzeniu starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz prezes Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Partnerstwa Powiatów Schwalm-Eder i Powiatu Pilskiego Gabriela Kwiatkowska.

Podpisanie umów i uścisk dłoni włodarzy obu gmin przypieczętowały umowę o współpracy między Łobżenicą i Schrecksbach. 

- To dopiero początek naszych wspólnych działań. Jestem przekonany, że wkrótce uda nam się przekuć tę oficjalną wolę współpracy wyrażoną w podpisanej w Berlinie umowie, na rzeczywiste kontakty między mieszkańcami obu gmin – podkreśla burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś.

(źródło: UM Łobżenica)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone