Zamknij
REKLAMA

Matka i syn zatrzymani podczas kolejnej kradzieży

22:01, 20.11.2020 | źródło: KPP Piła
Skomentuj fot. policja.pl
REKLAMA

Rodzinny duet, który kradł elektronarzędzia został zatrzymany przez kryminalnych z Piły. Matka wraz z synem regularnie wynosiła wiertarko-wkrętarki z marketu budowlanego. Łączna wartości strat to ponad 3,5 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności  informuje mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile.

Kryminalni zajęli się sprawą kradzieży elektronarzędzi z pilskiego marketu budowlanego. Nieznani sprawcy, którzy działali na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy, upatrzyli sobie przede wszystkim wiertarko-wkrętarki. Ich wartość została wyceniona na ponad 3,5 tys. złotych. Dokładna analiza zdarzeń i zebrany przez policjantów materiał pozwolił na wytypowanie dwójki podejrzanych.

Okazało się, że jest to rodzinny duet, który wpadł w ręce kryminalnych 17 listopada br. Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę i zatrzymali 46-letnią kobietę oraz jej 23-letniego syna. Zazwyczaj jedno z nich wychodziło na zewnętrzną część sklepu z wybranym łupem. Następnie był on przerzucany lub podawany przez płot, drugiej osobie czekającej przed marketem. Tym razem jednak na złodziei czekali kryminalni.

Śledczy przedstawili zatrzymanym 5 zarzutów kradzieży. Swoje zachowanie usprawiedliwiali trudną sytuacją materialną. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Pile oboje zostali objęci dozorem policyjnym.

Teraz za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KPP Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%