Zamknij
REKLAMA

Odważna ekspedientka udaremniła przestępcze zamiary 34-letniego pilanina

19:18, 26.04.2021 | źródło: KPP Piła
Skomentuj fot. KPP Piła
REKLAMA

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju w jednym z pilskich sklepów. Kobieta, która miała paść ofiarą przestępcy wykazała się dużą odwagą i spłoszyła mężczyznę, który ostatecznie nie zabrał ze sklepowej kasy ani złotówki - informuje sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

W środę, 21 kwietnia, około południa oficer dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o próbie dokonania rozboju w jednym ze sklepów znajdujących się w Pile. Nieznany mężczyzna wszedł za ladę i szarpiąc się z ekspedientką próbował zabrać znajdujące się w kasie pieniądze. Duża odwaga oraz zdecydowana postawa kobiety pozwoliła spłoszyć mężczyznę, który ostatecznie wybiegł ze sklepu w nieznanym kierunku.

Niezwłocznie wykonane czynności przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego pozwoliły ustalić personalia sprawcy, który został zatrzymany. Okazał się nim 34-letni pilanin. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju i przyznał się do popełnionego czynu. 

Zachowanie ekspedientki skutecznie udaremniło przestępcze zamiary mężczyzny. Należy jednak w takich okolicznościach przede wszystkim kierować się własnym bezpieczeństwem ponieważ w starciu z nieznanym i agresywnym sprawcą podobna sytuacja może zakończyć się bardziej dramatycznie.

Kodeks Karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. 

(źródło: KPP Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%