Zamknij
REKLAMA

Weszli do mieszkania handlarza nielegalnymi wyrobami tytoniowymi

12:12, 01.09.2017 | źródło: KPP Piła
Skomentuj Weszli do mieszkania handlarza nielegalnymi wyrobami tytoniowymi - fot. KPP Piła
REKLAMA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli blisko 32 tys. sztuk papierosów oraz 8 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanemu 64-letniemu mężczyźnie, który prowadził przestępczy proceder na terenie miasta, grozi wysoka kara grzywny, kara więzienia do 3 lat oraz przepadek zabezpieczonego towaru - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile uzyskali informację, że mieszkaniec Piły może być w posiadaniu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Jak ustalili kryminalni, mężczyzna miał handlować papierosami na terenie miasta, a towar przechowywać w jednym z domów na terenie Piły. W związku z ustaleniami, szczegółowe informacje kryminalni przekazali swoim kolegom z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, którzy na co dzień zajmują się tą tematyką i 31 sierpnia br. przystapili oni do realizacji.

Funkcjonariusze weszli do ustalonego wcześniej domu przy ulicy Lelewela w Pile i zastali tam zupełnie zaskoczonego 64-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych, policjanci ujawnili podrobione papierosy. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 32 tys. sztuk papierosów oraz 8 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

64-letni mężczyzna został zatrzymany. Odpowie za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych. Wprowadzenie tak znacznej ilości nielegalnego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę blisko 33 tys. złotych. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, kara więzienia do 3 lat oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

(źródło: KPP Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz