Zamknij
REKLAMA

Ósme urodziny Euforii

19:31, 26.01.2020 | Jan Balcerzak
Skomentuj Euforia
REKLAMA

Kiedy osiem lat temu, dokładnie 22 stycznia 2012 roku dwójka śmiałków postanowiła zakosztować kąpieli na Płotkach nikt nie przypuszczał, że tak się to rozwinie. Już tydzień później do wody weszły 4 osoby, w kolejną niedzielę 7, potem 9, 11, 13 – cytując znaną przed laty reklamę telewizyjną można powiedzieć, że potem to już poszło „z siłą wodospadu...”. W każdym razie pod koniec sezonu grupa kąpiących się liczyła już około trzydziestu osób.

Nadeszła ogólnopolska moda na morsowanie, jasne więc, że i nasze grono rosło niemal z tygodnia na tydzień. Sporo reklamy przyniosły nam wyjazdy do Mielna na Międzynarodowe Zloty Morsów – w tym roku też tam jedziemy, już 7 lutego – oraz na inne morsowe spotkania w bliższej i dalszej okolicy.

Mijały lata, sformalizowaliśmy naszą naszą działalność rejestrując stowarzyszenie, na czele którego stoi pierwsza odważna – Maja Angowska. W Pilskim Klubie Morsów EUFORIA jest w tej chwili zapisanych 125 osób, a co niedzielę w południowej kąpieli uczestniczy kilkadziesiąt foczek i morsów.

Mimo, że zimy w tym roku ani widu ani słychu w minioną niedzielę, 26 stycznia, urządziliśmy ósme urodziny. Jak na taką uroczystość przystało nie zabrakło tortu, nie zabrakło ciast – wszystko to dzieło naszych kochanych foczek! Były kiełbaski pieczone nad ogniskiem i miła jubileuszowo-piknikowa atmosfera.

A ponieważ umiłowanie kąpieli w zimnej wodzie idzie u foczek i morsów w parze z gorącymi sercami – wspomogliśmy kwestarzy gromadzących środki na operację 11-letniego Filipa Kaźmierczaka.

A na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć, że bawiliśmy się przednio!

(Jan Balcerzak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%