Zamknij
REKLAMA

Sępólno: Nie ma problemów z wywozem śmieci

17:25, 10.04.2020 | UM Sępólno Krajeńskie
Skomentuj Obraz Hans Braxmeier z Pixabay
REKLAMA

Mimo pandemii koronawirusa usługi komunalne realizowane są bez przeszkód – uspokaja Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim. Dostawy wody, odprowadzanie ścieków i terminowy wywóz śmieci nie są zagrożone. 

Firma odbierająca śmieci realizuje usługi zgodnie z harmonogramem. Jedyną różnicą jest zamknięcie dla osób z zewnątrz Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. 

- Obecnie ze względu na to, że jest on w pobliżu naszej oczyszczalni ścieków, jest on zamknięty. Mieszkańcy mogą odpady kwalifikujące się na PSZOK wystawiać wraz z innymi, a firma w ramach ustalonego harmonogramu je odbierze. Nie dotyczy to jednak odpadów, które należy składować w kompostowniku – w przypadkach, gdy właściciel nieruchomości taki posiada – wyjaśnia Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. 

Wszystko to ze względów bezpieczeństwa. 

- Nie chcemy, żeby na oczyszczalni doszło do kontaktu z osobą, która ewentualnie mogłaby być nosicielem koronawirusa. Oczyszczalnia jest strategicznym naszym punktem i w przypadku, gdyby coś tam się wydarzyło, mielibyśmy jeszcze większy problem – dodaje burmistrz.

Nie ma natomiast zmian w sposobie segregacji i oznaczaniu odpadów. Worki lub kontenery ze śmieciami należy udostępniać do wywozu w taki sam sposób jak dotychczas.

(UM Sępólno Krajeńskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

aa

3 2

Nie ma też problemu z nieuzasadnioną podwyżką za odbiór śmieci. Ludzie się starają, segregują a ci idioci w nagrodę dowalają w opłatach. 10:00, 13.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bb

3 2

a , wg ciebie wszyscy są idiotami .Z niczego nie jesteś zadowolony , powiedz co ci brakuję? Chyba tej przysłowiowej 5 klepki🤣 06:35, 14.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aa

1 1

b, widać lubisz być kiwany na kasie i nie tylko, idealny target PISu :) 09:04, 14.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz