Zamknij
REKLAMA

Są laptopy dla uczniów z Gminy Sępólno

13:20, 11.04.2020 | UM Sępólno Krajeńskie
Skomentuj fot. UM Sępólno Krajeńskie
REKLAMA

52 komputery do nauki on-line otrzymają uczniowie z Gminy Sępólno Krajeńskie. Sprzęt jeszcze przed świętami trafi do najbardziej potrzebujących rodzin. Samorząd otrzymał na ten cel wsparcie z programu Polska Cyfrowa.
 
O przydziale komputerów zadecydują szkoły. Podstawowym kryterium kwalifikującym do otrzymania sprzętu będzie z pewnością sytuacja w domu.

- Lekcje e-learningowe już trwają. Już teraz widać, które dzieci mają możliwość korzystania ze sprzętu, a które jeszcze korzystają z pożyczonego, a czasami nawet takiej możliwości nie mają. Szkoły mają w tym zakresie najlepsze rozeznanie – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. 

Zakupione komputery są przystosowane do prowadzenia zajęć on-line. Każdy jest wyposażony w kamerkę internetową, mysz bezprzewodową oraz podstawowe oprogramowanie. Uczniowie otrzymają sprzęt za darmo.

(UM Sępólno Krajeńskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

wscdewscde

0 0

nie zazdroszczę 500+, tylko gdzie się te pieniądze podziały skoro teraz trzeba dzieciom kupować nagle laptopy, to powinien być obowiązkowy sprzęt każdego ucznia zamiast torby ciężkich podręczników, czas pomyśleć o oficjalnym rozliczaniu tych pieniędzy na każde dziecko, tylko nie piszcie o biurokracji, pomylcie się w picie o złotówkę to wam nie przepuszczą 17:42, 11.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz