Zamknij
REKLAMA

Sępólno: Przedszkola i żłobek znowu będą czynne

09:52, 12.05.2020 | źródło: UM Sępólno Krajeńskie
Skomentuj fot. Pixabay
REKLAMA

Już w najbliższy poniedziałek (18.05) sępoleńskie przedszkola i żłobek zostaną ponownie otwarte. Po ponadmiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, placówki mogą wznowić swoją działalność. Będą jednak pewne ograniczenia. 

Wchodząc do żłobka lub przedszkola obowiązkowo trzeba będzie dezynfekować ręce. Każde dziecko przy użyciu bezdotykowych termometrów, będzie miało także mierzoną temperaturę ciała. Wszystkie pomieszczenia będą też regularnie odkażane i wietrzone. Z sal zabaw znikną przedmioty, których w łatwy sposób nie da się zdezynfekować. W tej chwili trwają jeszcze przygotowania do przyjęcia maluchów. 

- Nasze placówki będą uruchomione od 18 maja. Ten czas będzie czasem na przygotowanie się zarówno od strony organizacyjnej, dezynfekcyjnej, jak i dostosowanie się do wymogów, które są w zaleceniach Głównego Inspektora Sanitarnego. To także czas dla rodziców na zapoznanie się nowymi zasadami, które będą obowiązywały – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Niestety nie wszystkie dzieci od razu będą mogły być przyjęte. Ze względu na przepisy ograniczające ilość osób na określonej powierzchni, sępoleńskie placówki są w stanie zaopiekować się połową spośród wszystkich zapisanych. Chęć posłania do przedszkoli i żłobka swoich dzieci zadeklarowało dotąd około 30 procent rodziców. W Sępólnie Krajeńskim są dwa przedszkola oraz jeden żłobek. Przy szkołach utworzone są także punkty przedszkolne. Te jednak na razie pozostaną zamknięte.

(źródło: UM Sępólno Krajeńskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz