Zamknij
REKLAMA

Nagroda Świętego Wawrzyńca dla Marii Kryger

12:44, 06.08.2020 | E.S
Skomentuj
REKLAMA

Nauczycielka, społeczniczka i wychowawczyni kilku pokoleń młodzieży – Maria Kryger, będzie tegoroczną laureatką nagrody Świętego Wawrzyńca.

Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez samorząd Gminy Sępólno Krajeńskie. Statuetka wraz z dokumentem poświadczającym przyznanie nagrody zostanie wręczona laureatce 10 sierpnia, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej.

Nagroda jest przyznawana osobom lub instytucjom, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji lub rozwoju gminy Sępólno Krajeńskie. 

- W tym roku tę nagrodę odbierze Pani Maria Kryger, nauczycielka z zawodu, bardzo ceniona osoba, która poświęca swój czas społecznie. Założyła zespół Bakro, który reprezentuje Gminę Sępólno Krajeńskie w całej Polsce – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. 

Ceremonia wręczenia nagrody odbywa się co roku podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Tegoroczna odbędzie się 10 sierpnia o godzinie 10.30 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki.

Maria Kryger będzie już dwudziestą pierwszą wyróżnioną, która odbierze statuetkę. Wśród dotychczasowych laureatów nagrody św. Wawrzyńca są między innymi samorządowcy, duchowni, sportowcy, działacze społeczni, a także stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz