Zamknij
REKLAMA

Sępólno: Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za prędkość

10:13, 11.01.2021 | źródło: KPP Sępólno Krajeńskie
Skomentuj fot. policja.pl
REKLAMA

Policjanci sępoleńskiej drogówki podczas kontroli pomiaru prędkości w Sępólnie Krajeńskim zatrzymali do kontroli kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 63km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo został ukarany mandatem karnym i punktami - informuje KPP w Sępólnie Krajeńskim.

W sobotę (09.01.21) przed godziną 9, funkcjonariusze sępoleńskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości na ul. Koronowskiej w Sępólnie Krajeńskim, gdzie doszło do przekroczenia prędkości o 63km/h przez 22-letniego kierowcę. Mieszkaniec Koszalina poruszał się pojazdem marki Opel Insignia. Kierujący mężczyzna śpiesząc się zapomniał, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w sytuacji gdy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość zostanie przekroczona o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych i otrzymał dziesięć  punktów karnych.

Policjanci przypominają, że według obowiązujących przepisów okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję. Kolejne spotkania z mundurowymi mogą skończyć się dla opornego kierującego utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

(źródło: KPP Sępólno Krajeńskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz