Zamknij
REKLAMA

Śródmieście Sępólna Krajeńskiego - oficjalnie otwarte

14:38, 12.11.2021 | .
Skomentuj Śródmieście Sępólna Krajeńskiego - oficjalnie otwarte - fot. Gmina Sępólno Krajeńskie
REKLAMA

Setki mieszkańców miasta, przedstawiciele sąsiednich samorządów, a nawet parlamentarzyści wzięli udział w uroczystości otwarcia nowo zrewitalizowanej strefy śródmiejskiej w Sępólnie Krajeńskim. Uroczystość odbyła się 11 listopada wieczorem. Połączoną ją także z drugą częścią miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Rewitalizacja śródmieścia obejmowała gruntowną przebudowę płyty rynku miejskiego wraz z przylegającymi do niego uliczkami. Powstały nie tylko nowe nawierzchnie, ale także elementy małej architektury. Jest nawet fontanna. Cały obszar zyskał zupełnie nowy wygląd. Ulica Kościelna do skrzyżowania z ulicą Średnią jest teraz deptakiem. Przebudowano także obszar przy kościele pw. św. Bartłomieja.

- Myślę, że to jest wydarzenie historyczne. Rozpoczynamy nowy rozdział w historii naszego miasta, ponieważ doszło do zakończenia prac rewitalizacyjnych w ścisłym centrum naszego miasta. Nowy wygląd placu w otoczeniu kościoła, wszystkie odnowione uliczki starego miasta, no i centralny plac naszego miasta, który jako jeden z czterech w Polsce ma kształt trójkąta. Inwestycja została zrealizowana na wniosek naszych mieszkańców. Jest ona jedną z większych w ciągu ostatnich lat. Poprzednie były też duże, ale ta stanowi wyjątkową inwestycję patrząc na zakres prac i koszty – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Cała inwestycja kosztowała 9 milionów złotych. Na realizację tego zadania gmina otrzymała 3,6 mln złotych unijnego dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Otwarcie i prezentacja nowej inwestycji miała wyjątkową oprawę. Na płycie Placu Wolności prezentowali się artyści z całego regionu. Były też grupy rekonstrukcyjne oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Jednym elementów uroczystości było także wmurowanie w płytę rynku kapsuły czasu. Wewnątrz znajdują się listy napisane przez dzieci, pamiątkowy medal oraz publikacja opisująca badania archeologiczne przeprowadzone w tym roku w centrum miasta. Kapsuła ma być otwarta za 50 lat. Inicjatorzy akcji życzyli sobie, aby w roku 2071 otworzyli ją autorzy umieszczonych w środku listów.  

tekst i fot. - URZĄD MIEJSKI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

BeholderBeholder

30 3

W sumie fajna uroczystość została zepsuta przez nawiedzonego posła pisowca, który wydzierał się i wrzeszczał, zamiast dostosować się do miejsca i sytuacji i przez kolesia od wszystkologii, który wystąpił w jakichś firankach czy koronkach. 23:29, 13.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AsiaAsia

25 1

Popieram. Dodam jeszcze, że niedobrze mi się robiło od witania tych wszystkich, za przeproszeniem, "vipów"! Pół godziny ich witano, a o mieszkańcach wspomniano ledwie przez sekundy i na końcu. 00:32, 14.11.2021


tylko pytam tylko pytam

19 1

Mam pytanie , czy aby wystarczyło grochówki i innego jadła dla tych "tłumów?🤣 10:04, 15.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tylko odpowiadamtylko odpowiadam

18 0

Tego nie wiem, ale prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością jest, że nie zbrakło jadła na sutej kolacji dla 'vipów' po uroczystości. Wszak 'vipy' z gawiedzią pospólną nie zasiądą do wspólnego stołu. 11:13, 15.11.2021


0%