Zamknij
REKLAMA

Sępólno: Budżet na 2022 rok przyjęty

19:17, 29.12.2021 | .
Skomentuj fot. Pixabay
REKLAMA

88 340 000 zł po stronie przychodów i 89 970 000 zł po stronie wydatków – taki będzie przyszłoroczny budżet Sępólna Krajeńskiego. Rada Miejska przyjęła go zdecydowaną większością głosów.

Nakłady inwestycyjne w przyszłorocznym budżecie stanowić będą 23 procent wszystkich wydatków. Tak duży zakres działań nie byłby możliwy bez pozyskanych przez gminę środków zewnętrznych – uważa Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Na jedną złotówkę wydaną bezpośrednio z budżetu miasta, przypadają aż trzy otrzymane z zewnątrz.

Na przyszłorocznej liście inwestycji znalazło się 26 zdań o łącznej wartości 26 468 242 zł. Najważniejszą i najbardziej kosztowną realizacją będzie budowa nowego przedszkola samorządowego. Ma ono kosztować 11 milionów złotych. Będzie to już trzeci taki obiekt na terenie gminy.

Kontynuowana będzie także budowa dróg. W przyszłorocznym zestawieniu znalazła się ulica Wyspiańskiego w Sępólnie Krajeńskim oraz drogi w miejscowościach Włościbórz i Wałdówko. Będzie też modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. 680 tysięcy złotych pozostanie w dyspozycji sołectw i rad osiedli. To pieniądze, o których przeznaczeniu bezpośrednio zdecydują mieszkańcy. Szacowane zadłużenie miasta na koniec przyszłego roku wyniesie około 13 procent.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%