Zamknij
REKLAMA

V Jubileuszowy Zlot Pojazdów Zabytkowych

22:19, 25.04.2019 | UM Sępólno Krajeńskie
REKLAMA
Skomentuj
V Jubileuszowy Zlot Pojazdów Zabytkowych

Już 1 maja zapraszamy do Sępólna Krajeńskiego na Zlot Pojazdów Zabytkowych. W tym roku przypada piąta, jubileuszowa edycja tej imprezy. Wszystko odbędzie się na placu Muzeum PRL przy ulicy BOWiD (teren firmy Agroma).

- W tym roku jedną z atrakcji ma być prezentacja unikatowej wersji Poloneza. Ten polski pojazd został wyprodukowany także jako przedłużana limuzyna. Odbudowany egzemplarz będzie można obejrzeć w Sępólnie Krajeńskim. Nie zabraknie także pojazdów specjalnych. Samo muzeum wzbogaciło się o nowe zbiory – zapewnia Marcin Gulka, dyrektor placówki.

- Specjalnie na 1 maja budujemy aptekę, która ma być odzwierciedleniem tej z okresu PRL – dodaje Gulka. Oryginalna lada apteczna została przywieziona z sąsiedniego Kamienia Krajeńskiego. Do tego jest mnóstwo leków, strzykawek, materiałów opatrunkowych i różnych urządzeń używanych 40 lat temu w tam tamtejszej aptece.

Zlot Pojazdów Zabytkowych jest dla sępoleńskiego Muzeum PRL także inauguracją sezonu turystycznego. Od maja placówka będzie czynna dla zwiedzających regularnie - w każdy weekend w godzinach 13.00 – 17.00. Zlot Pojazdów Zabytkowych odbędzie się natomiast 1 maja o godzinie 11.00. Wstęp wolny.

(UM Sępólno Krajeńskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone