Zamknij
REKLAMA

Otwarcie plaży w Sępólnie Krajeńskim

22:48, 23.06.2019 | Andrzej Ossowski
REKLAMA
Skomentuj
Otwarcie plaży w Sępólnie Krajeńskim - fot. Andrzej Ossowski

W sobotę został uroczyście rozpoczęty nowy sezon „plażowy”. Okazją było zakończenie budowy nowych pomostów wraz z wieżą do skoków do wody.

Uroczystość rozpoczęła się mocnym i głośnym akcentem, rozpoczęło ją wejście Orkiestry Dętej z Kwidzyna, która przybyła na II Konkurs Orkiestr Dętych. Chwilę potem gorącą atmosferę podgrzał jeszcze występ zespołu Maraquja z Katowic i Studio Tańca „STYL” z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie.

Po uroczystym przecięciu „wstęgi”, którą zastąpiła lina przez Burmistrza Waldemara Stupałkowskiego, dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji Marka Charta i inne osoby związane z budową pomostów. na pomost wmaszerowały połączone cztery orkiestry dęte, oprócz wspomnianej już orkiestry z Kwidzyna, orkiestry z Lubrańca, Bysławia i Sępólna. Dyrygował nimi stojąc w wodzie Marian Kukowski kapelmistrz sępoleńskiej orkiestry.

Sępólno zyskało jedną z najładniejszych plaż w okolicy, która obok pola namiotowego, z miejscami dla kamperów, bazy sportowo turystycznej i wypożyczalni sprzętu pływającego poszerzyła istniejącą już ofertę turystyczną. Dla zachęty dodam, że na razie utrzymane jest w ramach promocji bezpłatne wypożyczenie nowych, dobrej klasy jachtów.

(Andrzej Ossowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MiśMiś

4 0

Ten nowy pomost powinien byc na metalowych szynach a nie leżeć na drewnianych belkach-bedzie gnił tak samo jak molo. Stary pomost leżał na metalowych wspornikach dlatego wytrzymał tyle lat. 11:52, 24.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone