Zamknij
REKLAMA

Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wygodna i bezpieczna dzięki rządowemu dofinansowaniu

16:54, 24.06.2020 | E.S
Skomentuj Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wygodna i bezpieczna dzięki rządowemu dofinansowaniu - fot. Ewa Szydeł
REKLAMA

Dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych mieszkańcy Więcborka zyskali nową, wygodną i bezpieczną drogę. Zakończona inwestycja jest istotna dla miasta i całej gminy Więcbork z uwagi na znaczenie komunikacyjne ulicy Wojska Polskiego. W uroczystości otwarcia uczestniczył kujawsko-pomorski wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Inwestycja obejmowała nie tylko przebudowę samej jezdni lecz także budowę oświetlenia ulicznego, w tym elementów oświetlenia przejść dla pieszych oraz budowę kanalizacji deszczowej, o czym, z nieskrywaną radością, informował gospodarz gminy.

- Nie byłoby tej i wielu podobnych inwestycji, gdyby nie rządowe wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych. W ciągu dwóch dotychczasowych naborów Gmina Więcbork złożyła trzy wnioski o dofinansowanie i na te trzy wnioski otrzymała dofinansowanie – mówił burmistrz Waldemar Kuszewski. - Panie Wojewodo, na pana ręce składam podziękowania za uruchomienie tego programu, proszę przekazać podziękowania także panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu – dodał.

Prawie 800 metrów nowej drogi wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą, kosztowało w sumie 2 miliony 607 tysięcy złotych, z czego rządowe dofinansowanie to przeszło 1 milion 370 tysięcy złotych, co stanowi 60 proc. całego zadania.

Wartość wszystkich inwestycji realizowanych przez Gminę Więcbork z Funduszu Dróg Samorządowych, to 3 miliony 600 tysięcy złotych. Wartość rządowego dofinansowania wyniosła prawie 2 miliony złotych.

- Gratuluję kolejnej pięknej inwestycji zrealizowanej przez Burmistrza Więcborka. W ciągu ostatnich lat na terenie województwa zrealizowaliśmy 788 zadań drogowych. Razem z tym odcinkiem w Więcborku, to 1 238 kilometrów, czyli tyle, jak stąd do Zagrzebia i jeszcze troszeczkę dalej. Te liczby są naprawdę imponujące. Cieszę się, że jako przedstawiciel rządu, mogłem w tym uczestniczyć – mówił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Przedstawiciel rządu w województwie przypomniał również, że inwestycje drogowe w powiecie sępoleńskim realizowane są nie tylko z Funduszu Dróg Samorządowych lecz także z środków przeznaczonych na likwidację skutków nawałnicy. Sprawia to, że w ciągu ostatnich kilku lat powiat sępoleński bardzo szybko nadrobił wieloletnie zaniedbania dotyczące modernizacji infrastruktury drogowej.

Po uroczystości na ulicy Wojska Polskiego wojewoda wziął udział w sesji Rady Miejskiej w Więcborku, gdzie podsumował dotychczasowe działania w związku epidemią koronawirusa 2019-nCoV na terenie województwa.

tekst: KPUW w Bydgoszczy

fot. Ewa Szydeł

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz