Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Jastrzębca i gminy Więcbork pożegnali sołtysa śp. Kazimierza Sowińskiego

23:58, 24.06.2020 | E.S
Skomentuj Mieszkańcy Jastrzębca i gminy Więcbork pożegnali sołtysa śp. Kazimierza Sowińskiego - fot. Ewa Szydeł
REKLAMA

W Wielowiczu w Parafii św. Jakuba Apostoła odprawione zostało w środę 24 czerwca nabożeństwo żałobne, po którym rodzina, przyjaciele, mieszkańcy Sołectwa Jastrzębiec oraz liczne delegacje z gminy Więcbork i powiatu sępoleńskiego odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku śp. Kazimierza Sowińskiego Sołtysa Jastrzębca.

   śp. Kazimierz Sowiński

Kazimierz Sowiński był człowiekiem przyjaznym, aktywnie angażującym się w życie lokalnej społeczności, zawsze chętnym do pomocy i działania dla jej dobra. Człowiekiem, który - jak go wspominał burmistrz Waldemar Kuszewski - "zawsze z uśmiechem na ustach i głębokim spojrzeniem prosto w oczy potrafił rozmawiać o sprawach trudnych i poważnych". Sołtysem był przez 13 lat. W ubiegłym roku mieszkańcy jednogłośnie wybrali go na czwartą kadencję sprawowania tego urzędu. 

Sołtys Sołectwa Jastrzębiec Kazimierz Sowiński zmarł nagle w sobotę 20 czerwca. Jeszcze w piątek wieczorem, wraz z mieszkańcami, członkami Rady Sołeckiej oraz Stowarzyszenia Nasz Jastrzębiec planował przyszłość wsi, sołectwa i radził o potrzebach najbliższego otoczenia, mieszkańców czy uczniów jastrzębskiej szkoły. Wiadomość o jego nagłej śmierci głęboko wszystkich poruszyła.

W ostatnim pożegnaniu śp. Kazimierza Sowińskiego uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych - Wicestarosta Sępoleński Andrzej Marach, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku Anna Łańska, radni, Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski, wiceburmistrz Jacek Masztakowski, Skarbnik Gminy Alina Kruk, były burmistrz Paweł Toczko. Obecne były także delegacje z sołectw gminy Więcbork i Sośno, Koło Gospodyń Wiejskich z Jastrzębca, które zmarły sołtys zawsze wspierał w działaniach, druhowie z OSP Jastrzębiec, którzy żegnali swojego kolegę strażaka, Poczet Sztandarowy, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębcu, przedstawiciele Nadleśnictwa Runowo, mieszkańcy sołectwa Jastrzębiec oraz okolicznych miejscowości.

Mamie Pana Kazimierza, jego żonie Jolancie oraz rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia z powodu bolesnej straty.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz