Zamknij
REKLAMA

„Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem” już za nami!

19:47, 26.04.2022 | .
Skomentuj fot. KPK Więcbork
REKLAMA

Kolejny raz Krajeński Park Krajobrazowy włączył się do akcji „Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem”. To wielkie weekendowe święto wycieczek miało na celu umożliwienie zwiedzania z przewodnikiem ciekawych miejsc w regionie za darmo lub za symboliczną opłatą. Koordynatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

W tegorocznej edycji poszerzono zakres atrakcji o warsztaty. W ramach akcji Krajeński Park Krajobrazowy zorganizował w sobotę 23 kwietnia zwiedzanie Sypniewa – Kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Zespołu Pałacowo-Parkowego oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Z kolei w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej KPK w Więcborku jednocześnie odbywały się warsztaty dla rodzin z dziećmi, na których można było wykonać własnoręcznie papier czerpany, ozdoby z puszek aluminiowych i woskowijkę – eko-alternatywę dla folii spożywczej i jednorazowych opakowań. Celem warsztatów było pokazanie ciekawych sposobów na nadanie drugiego życia odpadom. 

Eskapada odbyła się już ósmy raz i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Impreza ta jest atrakcją dla miłośników historii regionu i poszukiwaczy różnorodnych aktywności. Serdecznie dziękujemy Panu Leszkowi Skaza za przewodnictwo, uczestnikom oraz osobom, które udostępniły obiekty do zwiedzania: ks. Andrzejowi Jasińskiemu, Panu Romualdowi Adamskiemu oraz Panu Marianowi Basa oraz nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej nr 2, które wsparły nas swoją pomocą w przygotowaniu i przeprowadzeniu warsztatów, Pani Marietcie Bettin-Wielgus i Pani Barbarze Jelińskiej. Już dziś zapraszamy do udziału w akcji w przyszłym roku!

fot. KPK Więcbork

fot. KPK Więcbork

fot. KPK Więcbork

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

CTUCTU

1 0

OGROMNE tlumy 20:21, 30.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%