Zamknij
REKLAMA

Ogromne środki na drogi dla Gminy Więcbork

15:52, 11.09.2019 | E.S
Skomentuj
Ogromne środki na drogi dla Gminy Więcbork - fot. KPUW w Bydgoszczy
REKLAMA

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył dziś Burmistrzowi Więcborka Waldemarowi Kuszewskiemu symboliczny czek na dofinansowanie inwestycji drogowych w Gminie Więcbork. Dofinansowanie w wysokości 2 304 875 zł z Funduszu Dróg Samorządowych pozwoli na remont ul. Wojska Polskiego w Więcborku i dokończenie budowy drogi gminnej relacji Puszcza – Zabartowo.

- Fundusz Dróg Samorządowych to coś, co zmieni polskie gminy i powiaty. Rząd wyasygnował aż 6 miliardów złotych na drogi samorządowe. Będzie to kwota naprawdę widoczna w każdej gminie. Konkurs na te środki ogłosiliśmy tak, aby z Funduszu skorzystały także te samorządy, które nigdy wcześniej z dofinansowania na drogi nie korzystały. Takim samorządem był Więcbork, trochę wykluczony przez kryteria, które we wcześniejszych latach obowiązywały. My podjęliśmy decyzję, aby dać samorządom środki na te drogi, które one uważają za słuszne, za potrzebne. Cieszę się, że gmina Więcbork otrzymuje fundusze od razu na dwa zadania – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Gmina Więcbork od wielu lat starała się o środki na remont ul. Wojska Polskiego. Bez wsparcia projekt musiałby być realizowany etapowo i jeszcze przez wiele lat mieszkańcy gminy zmagaliby się z utrudnieniami związanymi ze stanem tej drogi.

- Jest to wyjątkowa chwila. Tak dużych pieniędzy na drogi ze środków zewnętrznych gmina Więcbork do tej pory nie otrzymywała. Serdecznie za to panie wojewodo dziękuję. To kolejny dowód na bardzo dobrą współpracę pomiędzy przedstawicielem rządu w naszym województwie i samorządem gminy Więcbork. Jako jeden z licznych przykładów wspomnę zaangażowanie i wsparcie pana wojewody w pozyskanie środków z rezerwy budżetu państwa na termomodernizację dwóch placówek oświatowych w naszej gminie – mówił burmistrz Waldemar Kuszewski.

Remont ul. Wojska Polskiego w Więcborku, to kluczowa inwestycja. Powstanie nie tylko jezdnia o szerokości 6 metrów, ale także ciąg pieszo-rowerowy oraz doświetlone przejścia dla pieszych. Realizacja tego projektu pozwoli także na odprowadzenie wód opadowych z całego Osiedla Piastowskiego. Drugi dofinansowany odcinek, to bardzo potrzebna droga na terenach wiejskich.

źródło i fot. KPUW w Bydgoszczy

(E.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz