Zamknij
REKLAMA
1
18:20, 03.09.2021
Pomimo licznych kampanii przestrzegających przed kierowaniem po alkoholu, nadal zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę po jego spożyciu. Wczoraj szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się 31-letni mieszkaniec naszego powiatu, który będąc w stanie nietrzeźwości przewoził swoje dzieci - informuje mł.asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie.
19:20, 12.03.2021
Wczoraj po południu na ul. Norwida w Złotowie doszło do potrącenia młodej kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia na szczęście piesza nie odniosła poważnych obrażeń - informuje KPP w Złotowie.
2
18:31, 12.02.2021
Dzisiaj o godzinie dziesiątej Stanowisko Kierowania PSP w Złotowie przyjęło zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem pieszego na ulicy Obrońców Warszawy w Złotowie - informuje st. asp. Kazimierz Wiebskowksi z KP PSP w Złotowie.
19:14, 11.02.2021
Policjanci przerwali nielegalny proceder produkcji podrabianych banknotów, które wytwarzał 35-letni mieszkaniec gminy Złotów. Podczas dalszych czynności zatrzymano też 19-letniego mieszkańca gminy Złotów, który odbierał od fałszerza banknoty i wprowadził je do obiegu, płacąc nimi za różne towary. Sprzęt służący do produkcji banknotów zabezpieczono, a podejrzanych doprowadzono do prokuratury. Usłyszeli w sumie dwa zarzuty karne, związane z produkcją fałszywek i wprowadzeniem ich do obrotu. Wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.
12:47, 02.02.2021
Policyjny patrol w porę dojechał na miejsce pożaru. Płonął pustostan, w którym, jak podejrzewali funkcjonariusze, mogli nocować bezdomni. Pomimo dużego zadymienia i buchających płomieni, policjanci weszli do środka i wynieśli stamtąd dwóch mężczyzn. Niewiele brakowało, a sytuacja skończyłaby się tragicznie - informuje KPP w Złotowie.
15:55, 25.01.2021
50 krzaków marihuany uprawiał w mieszkaniu 38–letni mieszkaniec Złotowa. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich i zatrzymali mężczyznę. Kryminalni oprócz roślin w różnym stadium wzrostu zabezpieczyli również specjalistyczny sprzęt służący do uprawy. 38-latek będzie odpowiadał za uprawę konopi indyjskich, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności - informuje KPP w Złotowie.
19:50, 08.12.2020
Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego złotowskiej komendy kontrolowali rejon placówek handlowych na terenie miasta, w pewnym momencie zauważyli kierującą motorowerem, która jechała całą szerokością drogi. Ruszyli więc za jednośladem. Motorower zatrzymali w połowie drogi prowadzącej ze sklepu do domu pijanej kierującej, która w tym stanie wybrała się na zakupy. Kobieta pojechała po … piwo. Teraz poniesie surowe konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności - informuje KPP w Złotowie.
12:22, 17.10.2020
Wczoraj w późnych godzinach wieczornych zostaliśmy powiadomieni, że dwóch naszych współbraci (ks. Marcin i ks. Aleksy) zostało pozytywnie zdiagnozowanych na występowanie COVID-19 - czytamy na stronie parafii.
18:25, 14.07.2020
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Złotowie, z uwagi na obecność sinic, wprowadził zakaz kąpieli w kąpieliskach miejskich przy ul. Jeziornej i Wioślarskiej w Złotowie.
19:13, 04.05.2020
Komunikat Burmistrza Miasta Złotowa w sprawie przedszkoli i żłobków.
18:42, 05.12.2019
Pierwsze miejsce w Orlen Warsaw Maraton o Puchar Polskiej Policji oraz najwyższe miejsce na podium Ekstremalnego Półmaratonu Górskiego o Puchar Komendanta Głównego Policji w Żywcu - to tylko dwa z wielu osiągnięć sierż. Moniki Kapery. Policjantka Komendy Powiatowej Policji w Złotowie znalazła się w gronie osób wyróżnionych podczas Gali Mistrzów Sportu, zorganizowanej w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.
21:49, 29.10.2019
Uroczystość Wszystkich Świętych to dzień, w który poświęcamy naszym bliskim zmarłym osobom. To również wzmożony ruch komunikacyjny, w szczególności w okolicach cmentarzy. Aby ułatwić dojazd na cmentarz komunalny dla mieszkańców miasta, Urząd Miejski w Złotowie uruchomi w dniach od 31 października do 2 listopada darmowe przejazdy autobusowe.
14:38, 15.09.2018
Burmistrz Miasta Złotowa zaprasza 21 września 2018 r. na "Sprzątanie Świata w Złotowie" Razem z Fundacją Nasza Ziemia włączamy się w 25. edycję akcji Sprzątanie Świata – Polska 2018.
1
18:33, 04.09.2018
Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, które w całości poświęcone będzie jednemu z najistotniejszych skarbów naszej lokalnej kultury. O hafcie krajeńskim warto rozmawiać, warto go pokazywać i warto się go uczyć. Działalność rękodzielników na Krajnie oraz zainteresowanie tematyką haftu na jarmarkach krajeńskich dowodzi o potrzebie kultywowania tradycji przodków. Złotów należał do końca II wojny światowej do państwa pruskiego, które planowo niszczyło przejawy polskości. Aktywna postawa ludności rodzimej oraz duże przywiązanie do własnej kultury, pozwoliło przetrwać okres silnych oddziaływań germanizacyjnych. Jednym z przejawów był ludowy haft krajeński.
1
16:09, 16.08.2018
Kilka minut przed godziną dziewiętnastą do Stanowiska Kierowania PSP w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku jednośladu z osobówką na wlocie do Krajenki od strony Złotowa. W kierunku miejsca zdarzenia udały się siły i środki podmiotów ratowniczych z Krajenki i Złotowa - informuje KP PSP w Złotowie.