Zamknij
REKLAMA

Potrącenie młodej kobiety na przejściu dla pieszych

19:20, 12.03.2021 | źródło: KPP Złotów
Skomentuj fot. policja.pl
REKLAMA

Wczoraj po południu na ul. Norwida w Złotowie doszło do potrącenia młodej kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia na szczęście piesza nie odniosła poważnych obrażeń - informuje KPP w Złotowie.

Informacja o zdarzeniu trafiła do złotowskich policjantów wczoraj 11 marca br. około godziny 13:20 popołudniu. Na miejsce skierowano policjantów z "drogówki".

Według wstępnych ustaleń kierująca Volkswagenem 51-letnia złotowianka jadąc prostym odcinkiem drogi ul. Norwida na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 19-letnią mieszkankę naszego miasta

W wyniku zdarzenia na szczęście młoda kobieta nie odniosła obrażeń ciała, uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci przypominają, że znak D-6 „Przejście dla pieszych”, jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że dojeżdża do przejścia. Znak ten także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności.

Szczególny apel kierują również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo znajdując się na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie.

(źródło: KPP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%