Zamknij
5
,
W badaniu zadano respondentom pytanie o to, czy w ciągu ostatniego roku zmianie uległa ich sytuacja materialna.
,
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podał, że głównym celem zmian jest spowodowanie większej rotacji pojazdów w całej strefie płatnego parkowania, w tym na osiedlach, gdzie do tej pory było trudno zaparkować. Zmiany mają też zachęcać mieszkańców do korzystania z transportu publicznego czy rowerów. Wprowadzenie zmian poprzedzono analizą m.in. zajętości miejsc, rotacji pojazdów i wniosków mieszkańców.
,
Tysięczny zabieg przezcewnikowego wszczepienia zastawki aortalnej przeprowadzili dziś (24 lutego) w najnowocześniejszej sali operacyjnej w Polsce i jednej z niewielu takich w Europie lekarze z Kliniki Kardiochirurgii bydgoskiego Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza. Hybrydowa sala zabiegowa umożliwia wykonywanie skomplikowanych operacji mniej inwazyjną metodą i wykorzystywanie wspomaganej przez sztuczną inteligencję śródoperacyjnej diagnostyki obrazowej. Klinika przeszła kompleksową modernizację rok temu, inwestycja została współfinansowana ze środków unijnych, będących w dyspozycji samorządu województwa.
,
Trwają prace, dzięki którym nowe życie uzyska obiekt Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mroczy.
,
Umowę o współpracy podpisała w piątek rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska oraz rektor UMP prof. Zbigniew Krasiński.
1
,
Obchody w Potulicach wpisywały się w ciąg wydarzeń w województwie kujawsko-pomorskim, poświęconym rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Stanie Wojennym. Wspomnieniami z tamtego okresu z uczestnikami konkursu podzielił się Michał Grabianka. Natomiast o godz. 10.00 miało miejsce złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przy tablicy pamiątkowej poświęconej działaczom „Solidarności” i innych organizacji niezależnych, internowanym i więzionym przez władze PRL w Zakładzie Karnym w Potulicach podczas stanu wojennego.
,
Strażacy z bydgoskiej Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego sprawili 6 grudnia małym pacjentom Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy niezwykłą niespodziankę. Z okazji Mikołajek zorganizowali dla nich specjalny pokaz zjazdów alpinistycznych na linach w wykonaniu ratowników wysokościowych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
3
,
W regionalnym Centrum Onkologii w Bydgoszczy otwarto dziś (5 listopada) Centrum Chirurgii Robotycznej, czyli nowy blok operacyjny wyposażony w trzy roboty chirurgiczne. Lecznica jest pierwszym publicznym szpitalem w naszym kraju, który wprowadza tę nowoczesną technologię do codziennej praktyki klinicznej, i jedynym, który dysponuje trzema tego rodzaju systemami. W uroczystości w kompleksie CO uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.
,
Dziewiątego października w sępoleńskiej bibliotece Grzegorz Polak promował napisaną wspólnie z Karolem Ziomkiem książkę „Komierowscy. Ród stary jak Polska”. Ich praca poświęcona jest Rodowi Komierowskich, który jest pewnie jednym z niewielu, a być może jedynym rodem ziemiańskim , który może pochwalić się ponad tysiącletnią tradycją. Jest jeszcze jedna cecha, która ten ród wyróżnia na tle innych, ponad siedemset lat trwał ten ród w jednym miejscu w Komierowie na Krajnie. Spotkanie rozpoczął pan Łukasz Jakubowski, który przybliżył uczestnikom spotkania sylwetkę gościa biblioteki.
,
W piątek, 4 października, miał miejsce ostateczny protokolarny odbiór przeprowadzonych prac dla zadania pn.: „Zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie substancji zabytkowego kościoła w Wielowiczu” w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jakuba Apostoła w Wielowiczu, tym samym zakończyło się kolejne zadanie realizowane w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na terenie Gminy Sośno.
,
Burmistrz Robert Biskupiak wraz z panią skarbnik Danutą Dubicką podpisali dziś w łobżenickim magistracie umowę z przedstawicielem firmy FEED-TEL Sp. z o. o. z Wyrzyska na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa infrastruktury drogowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie gminy Łobżenica”.
,
Ponad 200 osób – uczniów i nauczycieli z Gminy Sępólno Krajeńskie – zostało nagrodzonych lub wyróżnionych za wybitne osiągnięcia w dziedzinie oświaty, kultury i sportu. Wszyscy oni zostali uhonorowani podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 25 września 2024 roku w sali widowiskowej Krajna Arena.
,
Mieszkańców Płocicza nie trzeba było długo namawiać do tańca. Kolorowe spódnice wirowały przy ludowych rytmach. O oprawę muzyczną zadbały zespoły: Lutowianie, Modraki i Krëbane.
,
Trwa remont kościoła Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jakuba Apostoła w Wielowiczu dla zadania „Zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie substancji zabytkowego kościoła w Wielowiczu”, realizowanego w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wykonawcą zadania jest PPH-U Wegner & Michalak z Więcborka, wartość inwestycji wynosi 203.800,31 zł, natomiast uzyskana przez Gminę Sośno kwota dotacji dla powyższego zadania wyniosła 199.724,30 zł. Zgodnie z umową inwestycja ma zostać zrealizowana do 31 października 2024 r.
1
,
W sobotę 7 września tegoroczne dożynki gminne obchodziliśmy w Sołectwie Lutówko. Ta niezwykle urokliwa, położona nad jeziorem wieś gościła władze powiatu, gminy, radnych i rolników z całej gminy. Nie zabrakło też wielu mieszkańców bliższej i dalszej okolicy.