Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij

Port Lotniczy Bydgoszcz z rekordowym wynikiem

Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego 22:15, 19.12.2025
Skomentuj Port Lotniczy Bydgoszcz z rekordowym wynikiem - Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP Port Lotniczy Bydgoszcz z rekordowym wynikiem - Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Rok 2025 jest rekordowym dla naszego regionalnego Portu Lotniczego Bydgoszcz. Z jego usług skorzystało już 425 230 pasażerów! W pasażerskich przewozach lotniczych rozpoczął się sezon zimowy. PLB oferuje w nim m.in. lepiej dopasowane połączenia do Warszawy, więcej rejsów do Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz loty do hiszpańskiego Alicante i Marsa Alam w Egipcie.

- Liczby mówią same za siebie – ostatni kwartał był najlepszym w historii naszego lotniska. Regionalny Port Lotniczy w Bydgoszczy jest coraz częściej uwzględniany przez mieszkańców regionu w planach podróży, przede wszystkim wakacyjnych, na co wskazują cieszące się największą popularnością destynacje Antalya w Turcji, Alicante i Kraków - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Do Warszawy rano i powrót wieczorem – to wygodne rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy latają do stolicy służbowo. Takie połączenia pięć razy w tygodniu oferuje w zimowej siatce PLL LOT. Nowością jest środowe połączenie popołudniowe 15.05 do Warszawy, 14.30 lądowanie w Bydgoszczy samolotu z Warszawy.

Zmiany czekają też korzystających z rejsów Ryanaira na Wyspy Brytyjskie. Do Birmingham samoloty tego przewoźnika będą latać w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele, do Bristolu w piątki i niedziele, do Londynu Luton w poniedziałki, czwartki i soboty, do Londynu Stansted w poniedziałki, środy, piątki i niedziele, a do Dublina w poniedziałki, piątki, soboty i niedziele. Tradycyjnie też zaplanowane zostały dodatkowe rejsy świąteczno-noworoczne – do Bristolu 23 i 30 grudnia, do Birmingham 24 i 31 grudnia, do Dublina 18 grudnia i 1 stycznia, do Londynu Stansted 1 stycznia.

Powodzenie wakacyjnych destynacji skłania przewoźników i touroperatorów do utrzymywania tych kierunków w siatce połączeń. Do hiszpańskiego kurortu Alicante będzie można polecieć z Bydgoszczy w każdy czwartek i niedzielę. Egipskie Marsa Alam jest dostępne czarterem z Bydgoszczy w każdy wtorek.

Połączenia do Frankfurtu nad Menem, jednego z największych hubów lotniczych na świecie, będą nadal utrzymywane przez Lufthansę. Zadowolony z dotychczasowego wyniku sprzedaży i dobrze rokujących prognoz niemiecki przewoźnik od marca zwiększa częstotliwość regularnych rejsów swoich maszyn do i z Bydgoszczy do sześciu tygodniowo.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

4 listopada 2025 r.
Ostatnia aktualizacja 19 grudnia 2025 r.

(Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%