Zamknij

Kierowca volkswagena stracił panowanie nad autem. Policjanci apelują do kierowców

12.55, 03.02.2022 podkom. Justyna Andrzejewska Aktualizacja: 13.41, 03.02.2022
Skomentuj KPP Nakło nad Notecią
REKLAMA

Aura nie sprzyja kierowcom, trasy są zaśnieżone, a tym samym śliskie. W takich warunkach atmosferycznych, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i zdjąć nogę z gazu. Lekceważenie przepisów może okazać się tragiczne w skutkach.

Zimowa aura bywa szczególnie niebezpieczna dla tych użytkowników tras, którzy za nic mają przepisy drogowe i obowiązujące ograniczenia prędkości. To nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, także tych najtragiczniejszych.

Nie groźba mandatu powinna skłonić kierowców do przepisowej jazdy, a troska o własne zdrowie i bezpieczeństwo przewożonych pasażerów. Należy pamiętać o tym szczególnie teraz, kiedy trasy bywają śliskie po opadach śniegu i marznącej mżawce.

Przykładem, że prędkość nie popłaca, może być zdarzenie z dzisiejszego poranka (3.02.22) ze Szczepic, gdzie na ośnieżonej nawierzchni, na skutek nadmiernej prędkości, kierowca volkswagena stracił panowanie nad autem, co poskutkowało wjechaniem do przydrożnego rowu. W tym przypadku na szczęście zakończyło się jedynie na uszkodzeniach pojazdu, a 68-latek, który siedział za kierownicą, nie doznał poważniejszych obrażeń. Za złamanie przepisów mieszkaniec kcyńskiej gminy został ukarany mandatem.

(podkom. Justyna Andrzejewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%