Zamknij

Seniorzy na spotkaniu wigilijnym w M-GOK

21.41, 17.12.2021 .
Skomentuj M-GOK Kamień
REKLAMA

W czwartek 16 grudnia słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się, by złożyć sobie świąteczne życzenia. Nie zabrakło smacznych dań, m.in. barszczyku i pierogów. Przy wspólnym stole było o czym rozmawiać.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kamieniu działa od kilku lat przy Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Koordynatorem UTW jest Władysław Dobber. W ostatni czwartek ponad 40 osób spotykało się na wspólnej wigilii. – To spotkanie składkowe. Staramy się takie organizować co roku, jeśli tylko jest taka możliwość. Mamy w naszym
gronie panie, które wspaniale gotują i działają w sekcji kulinarnej – mówi Teresa Prondzińska, przewodnicząca Samorządu Słuchaczy UTW w Kamieniu. To jedna z grup uniwersyteckich, w jakich można rozwijać zainteresowania.

Słuchacze obchodzili wigilię w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim, gdzie zawsze są mile widziani. O oprawę muzyczną zadbał emerytowany dyrektor placówki Ireneusz Bona, który od niedawna także ma indeks UTW. Życzenia słuchaczom złożył również burmistrz Kamienia Wojciech Głomski, który przyjął zaproszenie i zajrzał na spotkanie.

Seniorzy długo rozmawiali przy barszczyku i pierogach. Na pięknie udekorowanych stołach były same smakowitości. – Trochę dań tradycyjnych, trochę nowoczesnych – dodaje Teresa Prondzińska.


FOTO:
1. Na pierwszym planie Teresa Dobber.
2. W spotkaniu wzięły udział Bożena Chodera i Teresa Prondzińska.
3. Seniorzy usiedli przy świątecznie udekorowanych stołach. Z prawej Ewa Tessmer.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%