Zamknij
REKLAMA

Gazyfikacji Więcborka na razie nie będzie

21:19, 05.11.2021 | .
Skomentuj fot. Paweł Szydeł
REKLAMA

Burmistrz Więcborka podczas obrad XXXIX sesji Rady Miejskiej w Więcborku poinformował radnych i mieszkańców o aktualnej sytuacji dotyczącej gazyfikacji Więcborka. Jak wynika z informacji otrzymanej przez Burmistrza Więcborka z PSG, budowa sieci gazowej w Więcborku musi być odłożona. 

PSG poinformowało, że w postępowaniu niepublicznym, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego niestety, pomimo przeprowadzonych negocjacji z oferentami nie wyłoniła wykonawcy robót budowlanych. Cena najkorzystniejszej oferty (po negocjacjach) przewyższała kwotę, którą PSG mogło przeznaczyć przy zachowaniu uzasadnienia biznesowego na sfinansowanie zamówienia. Postępowanie przetargowe zostało unieważnione. Aktualne wielokrotnie przeprowadzone analizy wykazały, że szacowane przychody z tytułu świadczenia usługi dystrybucji paliwa gazowego w zestawieniu z planowanymi nakładami na budowę infrastruktury gazowniczej i późniejszymi kosztami eksploatacji nie spełniają warunków ekonomicznych realizacji przedmiotowej inwestycji. W związku z powyższym na dzień dzisiejszy brak jest zasadności realizacji przedmiotowej inwestycji. 

PSG wystosuje do wszystkich klientów, którzy złożyli stosowane wnioski, pisma informujące o braku możliwości przyłączenia i jego przyczynach.

Jednocześnie PSG deklaruje dalszą gotowość do kontynuacji współpracy z Gminą Więcbork w przypadku pojawienia się okoliczności mających wpływ na możliwość realizacji gazyfikacji Więcborka.

Oznacza to, że kiedy nastąpi zmiana czynników ekonomicznych (np. ceny wykonawstwa, ceny materiałów) lub we wskaźnikach spółki np. dotyczących okresu zwrotu z inwestycji lub wsparciu finansowym dla samorządów lub spółki na realizację gazyfikacji miejscowości temat tej inwestycji zostanie ponownie podjęty.

Burmistrz Więcborka zapewnił jednocześnie, że będzie prowadził w tej sprawie rozmowy, zarówno z PSG, jak i z przedstawicielami rządu.

Jednocześnie toczone są rozmowy o możliwości wsparcia tak bardzo potrzebnej inwestycji z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który obecnie obsługuje również Rządowy Fundusz Inwestycji Strategicznych.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%