Zamknij
REKLAMA

XXI edycja konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

18:26, 05.02.2022 | Krajeński Park Krajobrazowy
Skomentuj Krajeński Park Krajobrazowy w Więcborku
REKLAMA

„O wodzie w przyrodzie” – tak brzmi przewodnie hasło XXI edycji ogólnopolskiego konkursu ”Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do konkursu zgłosiło się 7 szkół: 5 z gminy Więcbork oraz po 1 z gmin Sępólno Krajeńskie i Kamień Krajeński. Szkoły z gminy Więcbork rywalizowały ze sobą 15 grudnia 2021 r. na etapie gminnym. Spośród nich  wyłoniono drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku do reprezentowania całej gminy w III etapie – parkowym. Tym razem odbył się on w Centrum Aktywności Lokalnej w Więcborku. 1 lutego 2022 r. trzyosobowe drużyny rozwiązywały test składający się z 25 pytań: 15 ogólnych dotyczących roli wody w przyrodzie i 10 dotyczących Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. 

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Więcborku w składzie: Wiktoria Obara, Karolina Buława i Emil Angutek. Zwycięzców przygotowały do konkursu Panie Ewa Iwaszkiewicz i Aldona Woźniak. Należy wspomnieć, że reprezentacja w tym samym składzie brała udział w poprzedniej edycji konkursu, zajmując trzecie miejsce na szczeblu ogólnopolskim. 

Drugie i trzecie miejsce w tegorocznym etapie parkowym zajęły kolejno Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim i Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Kamieniu Krajeńskim. Przed nami etap wojewódzki, o którego terminie dowiemy się już wkrótce.

Składamy serdeczne podziękowania dla nauczycielek, które pracowały nad przygotowaniem drużyn do konkursu.
Dziękujemy także Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku za umożliwienie zorganizowania konkursu z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego w Centrum Aktywności Społecznej w Więcborku.

Trzymamy kciuki za reprezentację Krajeńskiego Parku Krajobrazowego!

Więcbork - Krajeński Park Krajobrazowy

(Krajeński Park Krajobrazowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%