Zamknij
REKLAMA

Wypadkowy weekend

14:17, 20.08.2018 | źródło: KP PSP Złotów
REKLAMA
Skomentuj
Wypadkowy weekend - fot. KP PSP Złotów

Do czterech groźnych wypadków doszło podczas minionego weekendu na drogach powiatu złotowskiego.


Chwalimie 18.08.2018, 07.54

Zdarzenie drogowe z udziałem jednego pojazdu osobowego na drodze krajowej nr 22 na wysokości miejscowości Chwalimie. Pojazd osobowy uderzył w drzewo, jedna osoba poszkodowana. Przybyłe jednostki straży zabezpieczyły miejsce zdarzenia, wraz z obecnym ZRM ewakuowały osobę poszkodowaną z pojazdu. Po przebadaniu przez ratownika medycznego w/w osoba pozostała na miejscu zdarzenia. W działaniach uczestniczyły jednostki straży OSP Podgaje, Okonek, Jastrowie, JRG Złotów.

Leśnik 18.08.2018, 09.23

Informacja, która wpłynęła do Stanowiska Kierowania w Złotowie dotyczyła wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej 190, gdzie w wyniku zderzenia uszkodzeniu uległy łącznie trzy pojazdy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili rozpoznanie, przystąpili do wdrożenia procedur pierwszej pomocy wobec osób poszkodowanych. Po przyjeździe ZRM na miejsce zdarzenia osoby przekazano pod opiekę lekarza, decyzją którego cztery osoby uczestniczące w zdarzeniu przewieziono do szpitala. Odłączono zasilanie w pojazdach oraz w jednym z nich zasilanie LPG. W dalszej kolejności działania polegały na zabezpieczeniu miejsca na czas prowadzonych czynności dochodzeniowych przez Policję. Następnie usunięto z jezdni resztki powypadkowe, przywrócono ruch na drodze. W działaniach uczestniczyły jednostki straży OSP Podróżna, 2 x OSP Krajenka, JRG Złotów oraz dowódca JRG.

Lipka 18.08.2018, 10.29

Zgłoszenie do SKKP Złotów wpłynęło z WCPR Poznań. Informacja dotyczyła zderzenia busa z szynobusem na jednym z przejazdów kolejowych w miejscowości Lipka - droga wojewódzka 188.

Przybyłe zastępy straży zabezpieczyły miejsce zdarzenia, przeprowadzono rozpoznanie, w którym ustalono, że pojazdem podróżowały dwie osoby, natomiast od kierownika pociągu uzyskano informację, że w pociągu podróżuje około 30 osób, które nie wymagają udzielenia pomocy medycznej. Przystąpiono do udzielenia wsparcia psychicznego osobom z pojazdu dostawczego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM, decyzją lekarza, żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie wymaga hospitalizacji. W dalszej kolejności działania polegały na odłączeniu zasilania w pojeździe dostawczym i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia na czas prowadzonych czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy Policji. Interwencję podejmowały jednostki straży 2 x OSP Lipka, OSP Zakrzewo, JRG Złotów, samochód ratowniczo-rozpoznawczy JRG i samochód operacyjny z dowócą JRG.

Brokęcino 18.08.2018,12.00

Informacja, która wpłynęła do Stanowiska Kierowania w Złotowie dotyczyła wypadku pojazdu ciężarowego z osobowym na drodze krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Brokęcino. Łącznie pojazdami podróżowało 6 osób, które opuściły pojazdy przed przybyciem służb z wyjątkiem jednej osoby wobec której wdrożono procedury z zakresu pierwszej pomocy i ewakuacji na zewnątrz pojazdu. Przystąpiono do oceny stanu pozostałych osób poszkodowanych oraz wdrożenia wsparcia psychicznego. Po przybyciu ZRM na miejsce zdarzenia działania JOP polegały na wsparciu działań medycznych prowadzonych przez ratowników medycznych. Do miejsca zdarzenia przybyły dwa śmigłowce LPR, które przetransportowały dwie osoby poszkodowane do szpitali. Kolejne trzy osoby zostały przetransportowane karetkami. W kolejnej fazie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, na czas prowadzonych czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję. Usunięto resztki powypadkowe niwelując zagrożenie na drodze, przywrócono ruch.

W akcji ratowniczej uczestniczyły zastępy: 2 x OSP Okonek, Lotyń, JRG  Szczecinek, JRG Złotów, samochód ratowniczo-rozpoznawczy JRG i samochód operacyjny z dowódcą JRG.

(źródło: KP PSP Złotów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone