Zamknij
REKLAMA

Uczennice z I LO w Bydgoszczy powalczą o finał

22:08, 20.03.2019 | Krystyna Michałek - Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskieg
REKLAMA
Skomentuj
Uczennice z I LO w Bydgoszczy powalczą o finał - fot. ZUS

II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” już za nami. Podobnie jak w ubiegłym roku nasze województwo w finale będą reprezentować uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. 

Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych 15 marca sprawdzali swoją wiedzę w II etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z naszego województwa udział wzięły 23 szkoły. Uczestnicy zmierzyli się z 25 pytaniami wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły ubezpieczeń społecznych, świadczeń, systemu emerytalnego i działalności gospodarczej. Aby przejść do finału należało zdobyć, co najmniej 22 na 25 punktów. Na udzielenie odpowiedzi uczniowie mieli 30 minut. W naszym regionie drugi rok z rzędu największą wiedzą wykazały się uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy w składzie Aleksandra Kempa, Weronika Skwierczyńska oraz Weronika Lenczkiewicz. 

Drugie miejsce przypadło uczniom z Zespołu Szkół Medycznych, VIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy: Tymon Kisielewski, Emilia Hamerska-Lengas i Zuzanna Zielińska. 

Na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni w składzie: Tomasz Wiejaczka, Angelika Michalak oraz Zuzanna Wiejaczka.

Za udział w półfinale olimpiady wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia oraz drobne upominki, 
a 3 pierwsze miejsca prezenty w postaci nagród rzeczowych. 

Zwycięski skład już za miesiąc powalczy w finale o atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie. Finał olimpiady odbędzie się 26 kwietnia w Centrali ZUS w Warszawie. 

(Krystyna Michałek - Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskieg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone