Zamknij
REKLAMA

Prawie 1 mln zł rządowego wsparcia dla Powiatu Nakielskiego

19:50, 13.07.2019 | źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
Skomentuj Prawie 1 mln zł rządowego wsparcia dla Powiatu Nakielskiego - fot. KPUW Bydgoszcz
REKLAMA

Prawie 1 mln zł wsparcia Powiatowi Nakielskiemu udzielił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz na sfinansowanie zadania związanego z utworzeniem Środowiskowego Domu Samopomocy w Paterku. Wczoraj umowa została podpisana w Nakle nad Notecią.

W ramach rozwoju sieci ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w roku 2019, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz udzielił Powiatowi Nakielskiemu dofinansowania na dokończenie inwestycji polegającej na budowie nowej siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy. Inwestycja jest integralną częścią Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej przy ul. Wyzwolenia 13 w Paterku.

- Cieszę się, że ta ważna decyzja o podpisaniu umowy została przez państwa Samorządowców podjęta – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. - Pomoc osobom niepełnosprawnym powinna być jednym z priorytetów w dojrzałym państwie. To jest bardzo poważna inwestycja, ponieważ finansowanie pochodzi ze środków budżetu państwa i ze środków europejskich - mówił.

Wojewoda podziękował poseł Ewie Kozaneckiej i staroście nakielskiemu Tadeuszowi Sobolowi za zaangażowanie w zdobycie tych środków.

- My jako województwo kujawsko-pomorskie jesteśmy uznawani za jednego z liderów jeżeli chodzi o ilość Środowiskowych Domów Pomocy w Polsce, więc przyznanie środków na kolejny dom to nie jest taka prosta sprawa – tłumaczył przedstawiciel rządu w terenie.

Poseł Ewa Kozanecka podkreślała, że to ważny dzień, ponieważ starostwo długo borykało się z problemem budowy Środowiskowego Domu Samopomocy.

- Wiem jak trudno było o pozyskanie funduszy, dlatego aktywnie włączyłam się w pozyskanie tej dotacji w wysokości 996 tys. zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. My jako rząd Prawa i Sprawiedliwości pokazujemy, że obszar polityki społecznej i pomoc osobom niepełnosprawnym są dla nas niezwykle ważne – mówiła poseł.

Starosta Powiatu Nakielskiego Tadeusz Sobol zapewnił, że prace trwają zgodnie z harmonogramem. Całkowity koszt budowy Centrum Akceptacji i Aktywności w Paterku, którego częścią jest Środowiskowy Dom Samopomocy to 6,3 mln zł.

- Bardzo się cieszę z tej dzisiejszej umowy. To dla nas duże wsparcie od polskiego rządu, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jest to dla nas o tyle istotne, bo pozwoli nam to tez w jakiś sposób budżet uregulować i zrealizować również inne zadania – mówił starosta. - Jeszcze raz dziękuję Ministerstwu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pani poseł i Panu wojewodzie za aktywną działalność na rzecz wsparcia naszego działania, które jest nieodzowne i bardzo potrzebne – zakończył.

946 tys. zł dotacji będzie przeznaczone na wydatki inwestycyjne w postaci stolarki drzwiowej wewnętrznej, wentylacji i klimatyzacji, elewacji i robót zewnętrznych, instalacji elektrycznych  i robót wykończeniowych. Pozostałe 50 tys. zł przeznaczone zostanie na sfinansowanie wyposażenia. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2019 r.

W imieniu Zarządu Powiatu, umowę z wojewodą podpisali starosta Tadeusz Sobol i członek Zarządu Powiatu Ignacy Pogodziński przy kontrasygnacie skarbnika Ireny Pilarskiej.

fot. KPUW Bydgoszcz

(źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz