Zamknij
REKLAMA

Areszt dla mieszkańca Koronowa za porwanie, rozbój i narkotyki

14:11, 10.11.2020 | źródło: KWP Bydgoszcz
Skomentuj fot. KWP Bydgoszcz
REKLAMA

Policjanci z Koronowa zatrzymali 27-letniego recydywistę podejrzanego o pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem, rozbój oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków. Podejrzany wraz z kolegą napadł na mieszkańca Koronowa, porwał go, pobił oraz okradł. Funkcjonariusze w domu podejrzanego znaleźli amfetaminę. Odzyskali też część skradzionego mienia. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące - informuje kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Wszystko miało swój początek w minioną sobotę (07.11.2020) około godziny 5:00 nad ranem, wówczas dyżurny z bydgoskiej policji otrzymał informację z jednego z bydgoskich szpitali o osobie, której udzielana jest pomoc w związku z pobiciem. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został zauważony, gdy szedł poboczem drogi krajowej nr 25.

Do pokrzywdzonego przyjechali śródmiejscy policjanci, którzy rozpytali go na okoliczność pobicia. Okazało się, że mężczyzna został pozbawiony wolności. Z jego relacji wynikało, że około północy na jednej z ulic Koronowa podjechał opel, z którego wysiadło dwóch mężczyzn. Następnie siłą wrzucili go do bagażnika i wywieźli do lasu w pobliżu Koronowa. Tam, został pobity i okradziony z telefonu oraz portfela z zawartością dokumentów oraz pieniędzy.

Funkcjonariusze ustalili dane osobowe sprawców. Sprawą natychmiast zajęli się koronowscy policjanci, którzy dobrze znają podejrzewanych. Jeszcze tego samego dnia kryminalni namierzyli jednego z nich. 27-latek został zatrzymany na jednej z koronowskich ulic. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci przeszukali jego miejsce zamieszkania. Tam, w lodówce, znaleźli woreczek z białym proszkiem. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Łącznie ponad 40 g tego narkotyku. Funkcjonariusze zabezpieczyli także wagę elektroniczną i odzyskali część skradzionego mienia.

Koronowscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 27-latkowi zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, rozboju oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Przestępstw tych dokonał w warunkach tzw. recydywy, co wiąże się ze znacznie większą karą, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (09.11.2020) mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Natomiast dzisiaj (10.11.2020) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.  

Drugi ze sprawców ukrywa się. Jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu.

 

(źródło: KWP Bydgoszcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Mieszkaniec KoronowaMieszkaniec Koronowa

1 0

To ciekawe. Około północy w Koronowie porywa się mężczyznę w centrum miasta, wywozi w bagażniku do lasu i tam znęca się nad nim i okrada? Może coś więcej na ten temat? Czy był to przypadkowy mężczyzna, czy też był w jakiś sposób powiązany ze sprawcami? Jeżeli dochodzi w mieście do czynów kryminalnych, o tak poważnym charakterze mieszkańcy chcieliby wiedzieć jakie jest zagrożenie dla nich i ich bliskich. W związku z tym, że sprawcy posiadali również duże ilości twardych narkotyków ważne dla mieszkańców miasta jest również to, jaki jest poziom zagrożenia przestępczością narkotykową w mieście. Jest to istotne dla nich i ich dzieci, a sprawozdania składane na sesji rady miejskiej przez miejscowego komendanta komisariatu policji , w obecności burmistrza współodpowiedzialnego za bezpieczeństwo mieszkańców raczej nie wskazywały na taki poziom zagrożenia. Czyżby były niewiarygodne? Nie widać też zdecydowanych działań prewencyjnych dotyczących narkomanii, zarówno ze strony burmistrza jak i policji. Rodzice i młodzież powinni być ostrzegani przed tym zjawiskiem oraz powinno się opracować i wdrożyć program skutecznej prewencji i walki z narkotykami w Koronowie. To nie jest problem tylko narkotyków, ale za tym zjawiskiem zawsze postępuje przestępczość o charakterze kryminalnym, co potwierdza powyższy przypadek. Stwarza to realne, bardzo poważne zagrożenie dla wszystkich mieszkańców, w tym młodzieży i dzieci. Przestępczość narkotykowa często korzysta też z broni palnej, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie osoby szczególnie zainteresowane dostępem do broni i amunicji. To ważne dla bezpieczeństwa nas wszystkich i tego mieszkańcy powinni oczekiwać od burmistrza i komendanta policji. Podziękowania należą się policjantom, którzy ustalili sprawców i zatrzymali jednego z nich. Drugi sprawca jest wciąż na wolności i może stanowić realne, bardzo poważne zagrożenie dla mieszkańców miasta i gminy. Policja powinna rozważyć podanie jego danych i wizerunku do publicznej wiadomości. 04:47, 11.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zapłacimy?zapłacimy?

1 0

Zgodnie z ustawą późniejsze leczenie i rehabilitacja narkomanów, co jest bardzo kosztowne, należy do zadań gminy i obciąża jej budżet. W ten sposób za rozwój narkomanii zapłacimy wszyscy: pracujący, a nawet starsi, emeryci, renciści i niepełnosprawni nie mający z tym zjawiskiem żadnego związku. Dlatego jeżeli nie chcemy żeby potem wyciągano nam ogromne sumy pieniędzy z naszych kieszeni w postaci podatków i chcemy żeby służba zdrowia działała przede wszystkim dla nas, a nie dla narkomanów, to natychmiast i stanowczo należy żądać skutecznych i stanowczych działań oraz zapobiegania i prewencji antynarkotykowej od burmistrza, który ustawowo za to odpowiada, a także od komendanta komisariatu policji. 04:48, 11.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%