Zamknij

Sępólno: Złodziejski duet usłyszał już zarzuty

18:28, 27.08.2021 | źródło: KPP Sępólno Krajeńskie
Skomentuj fot. policja.pl
REKLAMA

Kryminalni pracujący nad sprawą kradzieży artykułów drogeryjnych, zabezpieczyli ponad 30 gramów amfetaminy. Policjanci ujawnili narkotyki w pokoju zajmowanym przez jednego ze złodziei, kiedy szukali skradzionego z drogerii towaru. Złodziejski duet usłyszał już zarzuty. Teraz 29-latkowi grozi do 10 lat więzienia, a jego 22-letniej wspólniczce od kradzieży do 5 lat pozbawienia wolności - informuje KPP w Sępólnie Krajeńskim.

Sępoleńscy policjanci zatrzymali w poniedziałek (23.08.21) dwóch mieszkańców Sępólna Krajeńskiego, którzy dokonywali kradzieży artykułów drogeryjnych w jednym z miejscowych sklepów.  22-latka oraz 29-latek zostali zatrzymani po tym, jak po kilku dniach od kradzieży, rozpoznał w nich sprawców jeden z pracowników okradzionej drogerii. Oboje trafił do policyjnej celi. Mundurowi ustalili, że złodziejski duet w sierpniu b.r. dwukrotnie w ciągu jednego dnia ukradł artykuły drogeryjne na łączną kwotą ponad 500 złotych. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mężczyzna  już  wcześniej w tym samym sklepie ukradł towar na łączna kwotę ponad 300 złotych.

Kryminalni pracujący nad sprawa w skutek przeszukania miejsca zamieszkania obojga zatrzymanych, odzyskali cześć skradzionego mienia. Dodatkowo w pokoju zajmowanym przez 29-latka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad  30 gramów białego proszku. Badania przeprowadzone  przez śledczych potwierdziły, że to amfetamina. Funkcjonariusze sprawdzając sępolanina w policyjnym systemie ustalili, że mężczyzna  podobnych przestępstw dopuścił się w przeszłości, a ponownie kradnąc towary w sępoleńskiej drogerii, popełnił przestępstwo w warunkach recydywy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży oraz posiadania większej ilości narkotyków, za co grozi mu nawet do 10 lat więzienia. W środę (25.08.21) prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

22-latka natomiast, usłyszała zarzut kradzieży, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. 

(źródło: KPP Sępólno Krajeńskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ZbigiZbigi

13 0

I jak te parę stów ma się do miliardów pożeranych corocznie przez kk!!! Im grozi do 10 lat za dwa szampony, a sukienkowi bawią się w najlepsze.
21:55, 27.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Skazaniec Skazaniec

4 0

Za te 30 gram na wlasny użytek gdzie czlowiek nie robi nikomu tym krzywdy ma zostac skazany do tego pare rzeczy które skradl ma dostac wyrok a czemu nie dac godzin spolecznych I splate za skradzione rzeczy splacil by swój dług względem spoleczenstwa 10:47, 29.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TreleleleTrelelele

4 0

Wielcy bandyci naprawdę bardzo groźni, niebezpieczni... Pewnie sobie wciągnął czasem i już najlepiej wsadzić do więzienia. Zajmijcie się lepiej tymi żulami co tanie wina chleją, *%#)!& pod siebie , szczają, śmierdzą, o takich to nie piszecie a z czego oni się utrzymują? Legalnie pracują haha śmieszne , napewno też kradną albo co gorsza żebraja oszczani i patrzą na to dzieci. Ale według Was to nie jest problem . 11:31, 29.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%